Domena .dev od Google dostępna na JCHost.pl!

 

Domeny .dev

Kilka tygodni temu Google poinformowało Internautów o wprowadzeniu domeny .dev. Czas ten zleciał szybko, bo od teraz nowe rozszerzenie jest już dostępne dla każdego. Główną grupą odbiorców mają być architekci, projektanci i developerzy z różnych branż.

Zaliczasz się do powyższej grupy lub po prostu zastanawiasz się, gdzie zarejestrować domenę .dev? Możemy z radością ogłosić, że z dniem 1 marca 2019 roku nowe rozszerzenie trafiło do naszej oferty!

domena .dev

 

 

Program wczesnego dostępu .dev

Cały proces wprowadzania nowego rozszerzenia był o tyle ciekawy, że przez pierwsze 9 dni domena .dev była objęta programem wczesnego dostępu (Early Access Program). Jest to taktyka stosowana m.in. przez Google, która umożliwia zabezpieczenie pożądanej domeny na wczesnym etapie jej wprowadzania.

Warto wiedzieć: Dzięki programowi wczesnego dostępu, niemożliwym jest zajęcie domen o potencjalnie wysokiej wartości w pierwszych dniach rejestracji. Gdyby go nie było, pojedyncza osoba mogłaby zarejestrować ogromne ilości domen w standardowej cenie – z zamiarem ich dalszej sprzedaży. A tego rejestratorzy wolą uniknąć.

 

Program wczesnego dostępu dla domeny .dev trwał od 19 lutego do 27 lutego. Cena natychmiastowej rezerwacji w tych dniach była nieco… wysoka:

  • Dzień 1 – $11,500 (~ 43 558 zł)
  • Dzień 2 – $3,500 (~ 13 257 zł)
  • Dzień 3 – $1,150 (~ 4 356 zł)
  • Dzień 4-6 – $350 (~ 1 326 zł)
  • Dzień 7-9 – $125 (~ 473 zł)

45 tys zł za domenę to dla Ciebie za dużo? Spokojnie! W tym momencie domeny .dev można u nas zarejestrować w cenie jedynie 59,99 zł netto* (cena za rok). Ich przedłużenie po roku kosztuje 79,99 zł netto*.

* Wyjątkiem są krótkie domeny (2-3 znaki lub 2-4 cyfry), które Google uznaje jako domeny Premium. Ich cena jest stosunkowo wyższa: 499,99 zł / netto.

 

 

Dla kogo domena .dev?

Domena .dev ma być domem dla wszystkich interesujących rzeczy, które można sobie tylko wymarzyć. Nowe narzędzia, platformy, języki programowania i projekty to tylko kilka z przykładowych zastosowań .dev.

gdzie, dla kogo domeny dev

 

Teraz część osób zada sobie pytanie: „czy mogę kupić domenę .dev, jeśli nie jestem developerem?” Odpowiedź jest bardzo prosta. Pomimo, że domena została stworzona głównie dla programistów i projektantów, zarejestrować może ją każdy. Nieważne od rodzaju biznesu czy projektu, nad którym pracujemy.

 

Przykłady użycia

Nazwa domeny .dev dopiero co została wydana, a już możemy podziwiać wiele przeróżnych stron, które ją wybrały. Oprócz 2 projektów wprost od Google, powstało też kilkaset innych witryny. Oto kilka przykładów:

Web.dev

Strona wprost od Google z solidnym zestawem narzędzi i materiałów edukacyjnych na temat tworzenia i optymalizacji nowoczesnych stron internetowych.

Opensource.dev

Kolejna witryna stworzona przez Google. Dotyczy projektów open-source i zawiera kilkanaście przekierowań do przydatnych serwisów.

Amp.dev

Strona stworzona przez AMP. Zawiera wiele informacji na temat systemu i jego API, które mają na celu pomoc developerom i programistom.

Stripe.dev

Witryna, której właścicielem jest Stripe. Znalazły się na niej narzędzia developerskie oraz wersje demo platformy wraz z przykładowym kodem.

Privacy.dev

Blog prowadzony przez firmę Ethyca, która udostępnia na nim wiele materiałów i treści dotyczących prywatności w trakcie procesów developerskich.

 

 

Dodatkowe informacje

  • Tak jak każde nowe rozszerzenie, domena .dev to multum możliwości. Jeśli nie udało nam się zarejestrować wymarzonej domeny z końcówką .com lub .pl, końcówka .dev może okazać się dobrym pomysłem. Jest jeszcze wieeele ciekawych domen ze statusem „dostępna do rejestracji”!
  • Domena .dev znajduje się na liście HSTS, co powoduje, że protokół HTTPS jest wymagany we wszystkich połączeniach zawierających to rozszerzenie. Rejestrując nową domenę, pomyśl nad tym, by od razu zakupić certyfikat SSL.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!