5 darmowych wtyczek do newslettera WordPress

 

Newsletter WordPress

Niezależnie od tego, czy jest to strona biznesowa, sklep internetowy czy blog, każdy właściciel witryny powinien dążyć do pozyskania, a następnie utrzymania ruchu. Jedną z najpopularniejszych metod w tym celu jest wykorzystanie e-mail marketingu, którego podstawą jest biuletyn (ang. newsletter).

newsletter wordpress

 

Wprowadzenie możliwości zapisu, a następnie wysyłki newslettera jest szczególnie łatwe, jeśli korzystasz z witryny opartej na WordPressie. Wystarczy, że zainstalujesz dedykowany plugin i gotowe!

W przeciwieństwie do wtyczek przeznaczonych do tworzenia listy mailingowej, wtyczki typu newsletter WordPress pozwalają pójść o krok dalej i wysyłać kampanie e-mailowe bezpośrednio z pulpitu WordPress. To świetny sposób na uproszczenie przepływu pracy i oszczędność czasu.

W dzisiejszym poście odpowiemy, dlaczego powinieneś rozpocząć wysyłkę biuletynu e-mailowego, a następnie przedstawimy 5 darmowych wtyczek WordPress, które Ci w tym pomogą.

 

 

Dlaczego warto wysyłać newsletter?

Pomimo dynamicznie rozwijających się trendów w mediach społecznościowych, marketing e-mailowy pozostaje jedną z najbardziej opłacalnych form reklamy, dającej firmom wręcz nieskończone możliwości promocji swojej marki.

email newsletter - zalety

 

Kluczową częścią większości strategii e-mail marketingowych jest właśnie biuletyn. Możesz wykorzystać go do sprzedaży produktów, komunikacji z klientami, a także budowania autorytetu marki poprzez dostarczanie cennych informacji oraz porad swoim subskrybentom. To jednak tylko część zalet omawianego komponentu marketingowego.

 

Oto 4 powody, dlaczego warto wysyłać newsletter:

  • Wysoki zwrot z inwestycji: Marketing e-mailowy zalicza się do najbardziej opłacalnych form marketingu online, wyróżniającej się jednym z najwyższych wskaźników rentowności (ang. return on investment, ROI) wynoszącym 3800%. Oznacza to, że średnio z każdej złotówki wydanej na wysyłkę kampanii mailingowych, firmy zyskują 38 zł.
  • Świetna forma kontaktu: Wysyłanie newslettera jest wspaniałym sposobem na utrzymanie kontaktu z Twoimi subskrybentami. Informując ich na bieżąco o najnowszych ofertach, wydarzeniach czy nawet artykułach blogowych, możesz zbudować trwałe relacje zarówno z dotychczasowymi, jak i nowymi klientami.
  • Dokładna grupa odbiorców: Biuletyn powinien być wysyłany jedynie do osób, które zapisały się na listę e-mailową i wyraziły zgodę na jego otrzymanie. Pomimo iż budowa bazy mailingowej jest czasochłonna, masz pewność, że Twoje wiadomości trafiają tylko i wyłącznie do osób zainteresowanych Twoimi produktami.
  • Zwiększenie zaangażowania: Doskonałym sposobem na utrzymanie lub zwiększenie zaangażowania pośród Twoich klientów jest dostarczanie im cennych informacji. Oprócz promocji produktów, newsletter może zawierać wspomniane wcześniej artykuły blogowe, filmy, wskazówki i inne treści, które zaciekawią lub pomogą subskrybentom.

 

Oprócz wielu zalet, newsletter ma też oczywiście swoje wady. Najbardziej oczywistą jest to, że Twoje maile mogą trafić do spamu lub po prostu zostać pominięte. Co więcej, przygotowanie skutecznych wiadomości wymaga sporo czasu, wysiłku i zasobów – podobnie zresztą jak samo zbudowanie listy wysyłkowej.

Warto wiedzieć: Aby zapewnić wysoki wskaźnik dostarczalności oraz wysoki współczynnik konwersji, nie powinieneś kupować gotowej listy e-mailowej, lecz samodzielnie budować własną bazę przy pomocy formularza subskrypcyjnego.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

WordPress newsletter: 5 darmowych wtyczek

Jak widzisz, biuletyn e-mailowy może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem, gdy mowa o rozwoju biznesu w Internecie.

Niektórzy właściciele witryn uważają, że przed rozpoczęciem wysyłki biuletynu muszą wypromować swoją witrynę i zdobyć sensowną liczbę subskrybentów.

Nie da się ukryć, że jest to racjonalne podejście, lecz równie racjonalne jest kierowanie się zasadą „im szybciej, tym lepiej” – w szczególności w przypadku witryn WordPress, w których masz do dyspozycji dziesiątki gotowych rozszerzeń.

Notatka: Zachęcamy Cię również do sprawdzenia zestawienia wtyczek do e-mail marketingu WordPress.

 

Oto 5 darmowych pluginów typu newsletter WordPress:

1. Newsletter

Newsletter jest wiodącą wtyczką, która – jak można się domyślić z nazwy – pomaga tworzyć i wysyłać newsletter z poziomu kokpitu WordPress. Oferuje wszystko czego potrzebujesz do realizacji kampanii mailingowej.

wtyczka wordpress newsletter

 

Omawiany plugin zawiera responsywny edytor wiadomości z e-mail z funkcją przeciągania i upuszczania (ang. drag & drop) i umożliwia dodanie nieograniczonej liczby subskrybentów, wysyłkę nieograniczonej liczby e-mailów, wraz z zaawansowanym śledzeniem i targetowaniem.

Warto wiedzieć: Newsletter nie obejmuje własnej usługi wysyłkowej. By poprawić dostarczalność wiadomości, powinieneś użyć oddzielnej wtyczki SMTP WordPress i zewnętrznej usługi, takiej jak np. SendGrid.

 

2. SendPress Newsletters

SendPress Newsletters jest świetnym rozwiązaniem, jeśli szukasz łatwej w użyciu wtyczki do wysyłki newslettera. Pomimo wielu podobieństw do pluginu Newsletter, dodawanie treści odbywa się przy pomocy klasycznego edytora TinyMCE.

wtyczka wordpress sendpress newsletters

 

Dość nietypową funkcją dostępną w tym pluginie jest możliwość tworzenia biuletynu zgodnie z rolami WordPress. W ten sposób możesz podzielić listę e-mailową i tworzyć osobne wiadomości dla czytelników, klientów oraz innych autorów i administratorów witryny.

Warto wiedzieć: Tak jak w przypadku wtyczki Newsletter, również plugin SendPress nie udostępnia własnej usługi SMTP.

 

3. MailPoet

MailPoet jest kolejną wszechstronną wtyczką do biuletynów, która pomaga rozwijać listę e-mailową i wysyłać wiadomości do subskrybentów bezpośrednio z pulpitu WordPress. Jest szczególnie polecana w przypadku sklepów internetowych WooCommerce.

wtyczka wordpress mailpoet

 

To rozszerzenie wyposażone jest w gotowe do użycia szablony e-mail – w tym m.in. wiadomości powitalne, podstawowe biuletyny i aktualizacje postów. Dzięki nim rozpoczęcie wysyłki newslettera jest proste i zajmuje o wiele mniej czasu.

Warto wiedzieć: W bezpłatnym planie „Premium + Sending” możesz wysłać nieograniczoną liczbę wiadomości do maksymalnie 1000 subskrybentów.

 

4. Newsletter by Sendinblue

Newsletter by Sendinblue jest – podobnie jak MailPoet – kompleksowym rozwiązaniem do realizacji kampanii e-mail marketingowych. Pomimo swojej wszechstronności, jest łatwe w użyciu i umożliwia szybkie tworzenie biuletynów wewnątrz panelu WordPress.

wtyczka wordpress newsletter by sendinblue

 

Pomimo iż – w przeciwieństwie do MailPoet – ten plugin nie ma aż tak sporej biblioteki szablonów, wyróżnia się wysoko ocenianą usługą poczty SMTP, z jednym z najwyższych wskaźników dostarczalności.

Warto wiedzieć: W darmowej wersji Sendinblue możesz wysłać do 300 wiadomości e-mail dziennie do nielimitowanej liczby subskrybentów.

 

5. Email Subscribers & Newsletters

Email Subscribers & Newsletters jest następnym potężnym narzędziem, które umożliwia dodanie formularza zapisu, tworzenie i automatyczne wysyłanie biuletynu oraz zarządzanie tym wszystkim w jednym miejscu.

wtyczka wordpress email subscribers & newsletters

 

W bezpłatnej wersji tej wtyczki możesz wysłać nieograniczoną liczbę wiadomości do dowolnej liczby osób. Ogromną wadą jest jednak to, że wysyłka jest realizowana wyłącznie za pośrednictwem serwera hostującego, co może negatywnie wpłynąć na wskaźnik dostarczalności.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!