Automatyczna kompresja danych i inne!

 

Aktualizacja LiteSpeed Web Server (LSWS)

LiteSpeed jest serwerem zapewniającym najlepszą wydajność oraz skalowalność hostingu. Jego możliwości biją na głowę każde inne rozwiązanie hostingowe dla platform ecommerce czy systemów CMS. Dlatego też JCHost.pl było jedną z pierwszych firm w Polsce, które wprowadziły powyższy serwer do swojej oferty.

aktualizacja litespeed

 

Ciężko pracujemy na dobre imię naszej marki i tym samym zawsze chcemy być na bieżąco – tego samego chcemy dla naszych klientów! Kilka dni temu przeprowadziliśmy aktualizację serwera www LiteSpeed do wersji 5.3, dzięki czemu nasze pakiety hostingowe wzbogaciły się o kolejne ulepszenia i funkcje.

Wprowadzone zmiany

FUNKCJA Kompresja GZIP i BROTLI dla stron z pamięcią podręczną w trybie automatycznym.

FUNKCJA Utrzymanie \’pracowników\’ PHP w razie restartu serwera.

FUNKCJA Obsługa CloudLinux NodeJS.

FUNKCJA Kompresja BROTLI dla dynamicznych odpowiedzi.

FUNKCJA Automatyczna konfiguracja obsługi PHP.

ULEPSZENIE Pełna obsługa TLS v1.3.

ULEPSZENIE Wsparcie dla zapytań do bazy danych maxmind GeoIP2.

ULEPSZENIE Aktualizacja silnika QUIC pod obsługę GoogleQUIC v43.

 

Czym są ‘pracownicy’ PHP?

Pracownicy PHP służą do określenia liczby żądań, które Twoja witryna może obsłużyć w danym momencie. Mówiąc prościej, jeśli otrzymujesz 10 żądań przychodzących na Twoją stronę, a Twoja witryna posiada 5 pracowników PHP, 5 żądań zostanie przetworzonych, podczas gdy 5 pozostałych będzie musiało poczekać w kolejce.

 

Czym jest TLS?

TLS (Transport Layer Security) jest rozwinięciem protokołu SSL. Zapewnia bezpieczną komunikację między przeglądarkami internetowymi, a serwerami, dzięki korzystaniu z symetrycznej kryptografii podczas szyfrowania przesyłanych danych. TLS w wersji 1.3 zawiera wiele ulepszeń bezpieczeństwa i wydajności – głównie szybkości szyfrowania.

 

Czym jest Brotli?

Brotli jest bezstratnym algorytmem kompresji danych, który zmniejsza zużycie pasma i pomaga ładować wywołaną zawartość szybciej. Został stworzony przez Google i jest dostępny w wersji open-source. Brotli zapewnia lepszą kompresję i jest o 20% wydajniejszy od pozostałych algorytmów.

 

Czym jest gzip?

gzip to algorytm do kompresji plików, który podobnie jak Brotli jest dostępny w wersji open-source. Jest to najbardziej popularna forma kompresji danych, nadzorowana przez projekt GNU. Pliki generowane przez gzip mają rozszerzenie .gz (z reguły jest to archiwum o nazwie tar.gz). Więcej o gzip w artykule o wpływie szybkości strony na konwersje.

 

aktualizacja hostingu litespeed cache

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach, które stosujemy w naszych pakietach hostingowych, zajrzyj do artykułu o serwerze LiteSpeed. Przeczytaj również post o najszybszych dyskach na świecie NVMe SSD  oraz o protokole QUIC stworzonym przez Google.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!