5 stron z darmowymi zdjęciami

 

 

Zdjęcia na stronę bez opłat

Dokładnie tak jak w przypadku szukania odpowiedniego tematu czy pomysłu na treść, znalezienie odpowiedniego obrazu może być nie lada wyzwaniem – w szczególności zdjęć i obrazków, które są wolne od opłat. Nikt nie chce zostać oskarżony o kradzież czyjegoś zdjęcia, prawda? Jeśli więc nie posiadasz dodatkowych pieniędzy na płatne grafiki, lepiej nie ryzykować złamaniem praw autorskich i obrazków szukać nie w Google, a na stronach z darmowymi zdjęciami.

strony - darmowe zdjecia

 

Poszukiwania odpowiedniego zdjęcia mogą wywołać ból głowy, jeśli nie wiesz gdzie ich szukać. Sytuacje w których siedzi się 1,5 godziny, aby znaleźć to jedno idealne zdjęcie, mogą wydawać się niektórym znajome. Na szczęście istnieje kilka niesamowitych stron, które posiadają bazy darmowych zdjęć do wykorzystania w witrynach internetowych.

 

Dlaczego dobre zdjęcie jest ważne

Na stronie internetowej lepiej jest coś pokazać, niż powiedzieć. Zdjęcia umożliwiają odwiedzającym wizualizację Twojego produktu lub usługi, a więc ważne jest by każda fotografia była starannie dobrana i uchwyciła uwagę potencjalnych klientów (nawet zanim przeczytają pierwsze słowa tekstu). Krótko mówiąc, dobre zdjęcia ożywią Twój produkt i wpłyną na emocje kupujących.

To jednak nie wszystko. Interesujące i nietypowe zdjęcia potrafią zdobywać dodatkowe wyświetlenia dla Twojej strony. Dzieje się tak, ponieważ witryny z obrazkami osiągają lepsze wyniki w rankingach wyszukiwania, a także przyciągają więcej uwagi, gdy pojawią się wysoko w Google w zakładce „Grafika”.

darmowe zdjecia bez oplat

 

W tym poście chcielibyśmy zaprezentować 5 stron z darmowymi zasobami, które są przyjazne dla użytkownika i dbają oto, by ich content był wysokiej jakości. Innymi słowy przedstawiamy idealne miejsca, aby znaleźć idealne zdjęcia za darmo!

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

5 stron z bezpłatnymi zdjęciami

Wszystkie strony w poniższym zestawieniu działają na licencji Creative Commons lub na autorskiej licencji danej marki. Pomimo różnych nazw, każda licencja ma jeden zamysł – w pełni darmowe zdjęcia do użytku w celach komercyjnych lub osobistych. Możesz umieszczać je w swojej stronie, w reklamie czy przedstawiać na spotkaniu biznesowym bez jakichkolwiek ograniczeń i opłat.

Warto wspomnieć, że nie są to strony ze standardowymi ‘stockowymi’ grafikami, które swoją jakością i wyglądem odstraszają każdego internautę. Poniższe serwisy udostępniają naprawdę dobre zdjęcia, w wysokiej rozdzielczości, i jeśli poświęci się na to parę minut, to z łatwością można znaleźć to JEDNO perfekcyjne zdjęcie!

stocksnap.io darmowe zdjecia

 

StockSnap.io systematycznie aktualizuje swoją bazę zdjęć (co tydzień). Wszystkie obrazki na StockSnapie są udostępnione na licencji CC (Creative Commons), co oznacza, że możesz je edytować, kopiować i rozpowszechniać na swojej stronie bez pytania o pozwolenie. Dotyczy to również zdjęć do celów komercyjnych – wszystkie za darmo!

unsplash obrazki bez oplat

 

Unsplash jest jednym z najszybciej rozwijających się serwisów ze zdjęciami o wysokiej rozdzielczości. Pierwotnie projekt ten zaliczył nieudany start, lecz obecnie oferuje ponad 250 tys. zdjęć i grafik, które są w pełni darmowe. Zawartość podlega licencji Unsplash, pozwalającej na wykorzystywane zdjęć w celach komercyjnych bez żadnych opłat.

lifeofpix zdjecia

 

Life of Pix posiada własną sieć fotografów, którzy cotygodniowo wrzucają swoje zdjęcia (w wysokiej jakości), udostępniajac je całemu światu bez praw autorskich. Fotografie mogą być używane we wszystkich celach, zarówno tych osobistych, jak i komercyjnych, bez ograniczeń.

 

Pexels

pexels - grafika na strone

 

Pexels to portal założony w 2014 roku, który w swojej kolekcji posiada ponad 40 tys. naprawdę ciekawych, a zarazem bezpłatnych zdjęć. Baza ta powiększa się jednak z dnia na dzień, ponieważ nowe grafiki dodawane są na bieżąco (około 3 tys. miesięcznie).

freeimages zdjecia

 

Freeimages.com jest dobrze znaną stroną, a ich domena mówi sama za siebie – zdjęcia za darmo! Jest to dość atrakcyjna strona, jeżeli chodzi o wyszukiwanie bardzo specyficznych obrazów, ponieważ posiada przyjazną strukturę kategoryzacji. Możesz z łatwością znaleźć ten jeden odpowiedni obraz i wykorzystywać go na swojej stronie bez opłat.

 

Podsumowanie

Nie ważne jakiego zdjęcia byś nie wybrał, pamiętaj o tym, że obrazki potrafią zajmować sporo miejsca na dysku. Im większa waga strony, tym wolniej się ona ładuje, a to powoduje dalszy wodospad negatywnych zdarzeń. Dbaj o swoją stronę i sprawdzaj ile waży, od czasu do czasu testując ją za pomocą darmowych narzędzi do mierzenia szybkości strony.

Jeśli posiadasz stronę na WP, możliwe że zainteresuje Cię poradnik o optymalizacji zdjęć na WordPressie. Przeczytaj też artykuł o tym, jak szybkość strony wpływa na konwersje.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!