JCHost.pl wprowadza dyski NVMe SSD

 

 

Dyski NVMe SSD

Nikogo nie powinno dziwić, że korzystanie z dysków SSD staje się coraz bardzej powszechne. Są szybsze, lepiej się sprawdzają i w każdym teście wygrywają ze standardowymi dyskami twardymi. Jeśli myśleć więc o najlepszym możliwym, pojedynczym uaktualnieniu starszego komputera, to jest nim właśnie zmiana na dysk SSD.

dyski ssd nvme

 

W branży hostingowej jest podobnie, co sprawia że coraz więcej firm hostingowych decyduje się na częściowe lub całkowite przejście na SSD. Można by posunąć się do stwierdzenia, że ciężko na dzień dzisiejszy znaleźć firmę hostingową, która w swoich pakietach hostingowych nie posiada dysków SSD. To właśnie one są jednym z wyznaczników szybkości hostingu, ponieważ przetwarzają większą ilość danych w krótszym okresie czasu, co z kolei przyśpiesza działanie całej strony internetowej.

Głównym celem JCHost.pl jest zapewnienie Polakom jednych z najszybszych pakietów hostingowych w Europie, w rozsądnej cenie. Chcemy być o dwa kroki przed konkurencją, i tego samego chcemy dla naszych klientów – szybsze strony po prostu lepiej się sprzedają! 

 

Hosting oparty o najszybsze dyski SSD

Nie jesteśmy korporacją. Od początku naszego istnienia dążyliśmy do tego, by oferować najbardziej zaawansowane i wydajne rozwiązania technologiczne na rynku: od przeszło 4 lat korzystaliśmy z jednych z szybszych dysków SSD, które samodzielnie konfigurowaliśmy; wprowadzenie opcji hostingowych opartych o serwer Litespeed miało u nas miejsce już w 2016 roku; w 2017 roku jako pierwsza firma hostingowa w Polsce wprowadziliśmy pełną implementację protokołu następnej-generacji QUIC; niedługo po tym ogłosiliśmy wsparcie najnowszej wersji PHP 7.2 oraz HTTP/2.

Czas nie stoi jednak w miejscu, a w sektorze technologicznym płynie wręcz dwa razy szybciej. Myśląc o przełamaniu następnej bariery możliwości hostingowych, po raz kolejny decydujemy się na podjęcie rewolucyjnych kroków i zrobienie czegoś, czego nie zrobił jeszcze nikt.

hosting ssd nvme

 

W dniu dzisiejszym chcielibyśmy ogłosić, że pomyślnie przeprowadziliśmy instalację dysków nowej-generacji NVMe SSD, czyli najszybszych dysków SSD na świecie. Według naszej aktualnej wiedzy, jesteśmy pierwszą firmą hostingową w Polsce, i jedną z pierwszych w Europie, w której konfiguracja NVMe SSD będzie obsługiwać wszystkie pliki na niej się znajdujące! Oznacza to, że zarówno bazy danych, systemy, pliki, jak i cała zawartość stron internetowych, będą znajdowały się na najnowocześniejszych nośnikach pamięci.

Ze względu na skalę powyższego przedsięwzięcia oraz naszą politykę niewygórowanych cen i braku ukrytych kosztów, dyski NVMe SSD będą obsługiwały jedynie pakiety hostingowe z oferty hostingu WordPress oraz hostingu Magento & PrestaShop.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce, działający na dyskach NVMe SSD.

 

Czym jest NVMe SSD

NVMe SSD jest interfejsem kontrolera hosta i protokołem pamięci masowych stworzonym w celu przyśpieszenia przesyłania danych pomiędzy systemami klienckimi i korporacyjnymi, a dyskami SSD. NVMe wykorzystuje wewnętrzną równoległą budowę pamięci masowych, zwykle pamięci flash, odwzorowując wielowątkowość najnowocześniejszych procesorów i systemów. Dostęp do pamięci trwałej przy użyciu NVMe odbywa się za pośrednictwem magistrali PCI Express.

Skrót NVMe pochodzi od ‘non-volatille memory express’, co w wolnym tłumaczeniu oznacza nieulotną pamięć ekspresową.

W odróżnieniu do poprzednich interfejsów SATA, które pierwotnie opracowane zostały dla wolniejszych dysków, NVMe pozwala systemowi opartemu o dyski SSD w pełni wykorzystać jego możliwości. Dzieje się to za sprawą eliminacji dużego opóźnienia występującego między żądaniem a odebraniem danych oraz wyższej przepustowości.

 

Wydajność NVMe SSD

Interfejs NVMe SSD jest pod wieloma względami przełamaniem dotychczasowych limitów, nad którymi głowiono się przez ostatnie lata. W formie jaką widzimy dzisiaj, może być nazywany kolejną rewolucją.

nvme ssd wydajnosc

 

Oprócz znacznego zmniejszenia opóźnień, dyski NVMe SSD są w stanie wykonać o wiele więcej operacji I/O (wejście-wyjście) niż dyski SSD SATA, oraz oferują usprawniony zestaw poleceń do przetwarzania powyższych żądań. Co więcej, interfejs NVMe obsługuje równoległe operacje I/O z procesorami wielordzeniowymi, aby umożliwić wysoką przepustowość danych i ograniczyć tzw. ‘wąskie gardła’ jednostki CPU.

Dyski NVMe SSD nie dają żadnych szans konkurencji i są w stanie wykonać o 11x więcej operacji I/O na sekundę od standardowego dysku SSD oraz o blisko 10800x więcej operacji od dysku HDD. Porównując maksymalne częstotliwości zapisu, NVMe SSD mogą przetworzyć o 531% więcej MB na sekundę niż dysk SSD oraz o około 3000% więcej niż dysk HDD. Najważniejszą kwestią dla właściciela strony internetowej będzie jednak maks. częstotliwość odczytu MB/s, która w porównaniu do dysków SSD i HDD, wynosi odpowiednio o 1111% i 3050% więcej, odczytując pamięć na poziomie 6,3 GB/s.

 

Podsumowanie

Czy ktoś zaprzeczy temu, że dysk SSD, jako następca dysku HDD, zrewolucjonizował rynek? Żadnym odkryciem nie jest również to, że w branży technologicznej historia na swój sposób lubi się powtarzać. Bo teraz to właśnie NVMe podnosi poprzeczkę, stając się następcą standardowych SSD – wyniki wydajnościowe oraz testy mówią same za siebie.

Po więcej informacji technicznych zapraszamy do artykułu PClab.pl.

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!