5 pluginów do e-mail marketingu WordPress

 

E-mail marketing WordPress

Jednym z wielu sprawdzonych sposobów na rozwój zarówno małych, jak i dużych witryn internetowych jest e-mail marketing. Choć kiedyś było to naprawdę żmudne zajęcie wymagające od nas poświecenia dużej ilości czasu, dzisiaj już takie nie jest. Wszystko za sprawą darmowych pluginów WordPress.

e-mail marketing wordpress

 

Sprawa jest prosta. Spora część osób znajdujących się na naszej stronie jest na niej pierwszy raz. Szuka czegoś, a gdy już to znajdzie – opuszcza witrynę i niestety (w wielu przypadkach) już nigdy na nią nie wróci.

Jeśli posiadamy interesującą i atrakcyjną witrynę, tworzymy ciekawą treść i „bawimy” nią odwiedzających, budujemy zaufanie do naszej marki i zyskujemy dzięki temu przewagę nad konkurencją. Czy nie byłoby rozsądnym, by w tym momencie przekonać część odwiedzających do zasubskrybowania listy mailingowej?

Dzięki takiemu podejściu, będziemy mieli okazję zachęcić osoby, które weszły do nas pierwszy raz, do częstszego powrotu. To z kolei niesie za sobą wiele pozytywów!

O tym też będzie dzisiejszy artykuł. Odpowiemy w nim na pytanie, jakie zalety niesie e-mail marketing oraz kto powinien się na niego zdecydować. Następnie przedstawimy 5 najlepszych wtyczek do e-mail marketingu na WordPress.

 

 

Jakie zalety niesie e-mail marketing?

Pomimo posiadania wielu zalet, e-mail marketing nie jest w naszym kraju powszechnie wykorzystywanym narzędziem reklamowym. Zanim więc wymienimy najważniejsze pozytywy, odpowiemy dlaczego tak się dzieje.

zalety e-mail marketingu

 

W Polsce od wielu lat panuje przekonanie, że e-mail marketing to obszar reklamowy wykorzystywany głównie przez duże firmy, które mogą sobie na to pozwolić pod względem finansowym. To sprawia, że właściciele małych witryn i hobbystycznych blogów w ogóle nie biorą pod uwagę wykorzystania tej techniki marketingowej.

O ile wspomniane przekonanie miało sens kilkanaście lat temu, dzisiaj jest po prostu błędne. Istnieje bowiem ogromna ilość narzędzi i technologi pozwalających na rozpoczęcie zarządzania i tworzenia własnymi kampaniami e-mail marketingowymi bez żadnej wiedzy technicznej.

wordpress e-mail marketing w Polsce

 

Ok! Gdy najważniejszą kwestię mamy za sobą, możemy skupić się na zrozumieniu, dlaczego ten rodzaj marketingu powinien być kluczowy dla każdego z nas.

Oto główne zalety e-mail marketingu:

  • Koszt: W porównaniu z wieloma innymi rodzajami marketingu internetowy, e-mail marketing jest niedrogi. W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych może być wręcz darmowy. Jeśli zdecydujemy się na samodzielną obsługę, zapłacimy jedynie naszym czasem.
  • Zasięg: Zasięg naszej kampanii e-mailowej ogranicza jedynie liczba subskrybentów. Gdy podejdziemy do tego rozsądnie, możemy być pewni, że ponad 80% e-maili do nich dotrze. W przypadku np. Facebooka, średni zasięg organicznych postów wynosi niecałe 7%.
  • Analiza: Zdecydowana większość platform oraz wtyczek e-mail marketingowych oferuje zestaw analiz, które pozwalają ocenić skuteczność naszych kampanii. To z kolei pozwala na nieograniczone możliwości optymalizacji.
  • Zaufanie: Korzystając z e-mail marketingu mamy szansę przedstawić naszą markę z innej strony i pokazać odbiorcom, że jesteśmy godni zaufania. Dzięki temu, będą oni częściej odwiedzać naszą witrynę, chętniej składać zamówienia i podejmować różnego rodzaju akcje.

 

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

E-mail marketing WordPress: 5 darmowych pluginów

Istnieje wiele wspaniałych wtyczek do marketingu e-mailowego na WordPress. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą firmę, założyliśmy hobbystycznego bloga czy działamy jako fundacja non-profit, w repozytorium pluginów znajdziemy coś dla siebie.

darmowe pluginy wordpress - email marketing

 

Nie wszystkie wymienione pluginy są takie same, ale wszystkie oferują darmową wersję, która będzie wystarczająca dla większości małych przedsiębiorstw.

Oto 5 darmowych pluginów do e-mail marketingu WordPress:

 

1. MailChimp for WordPress

MailChimp jest jedną z najpopularniejszych platform do e-mail marketingu, jaka kiedykolwiek powstała. Nie ogranicza się ona jedynie do WordPressa, a mimo to jej nieoficjalny plugin jest instalowany co miesiąc na blisko 300 tys. nowych stron.

wtyczka wordpress - mailchimp

 

MailChimp oferuje wiele gotowych i edytowalnych szablonów e-mail, intuicyjny panel użytkownika, obszerną bazę wiedzy i szereg dodatkowych wtyczek. Ogromnym minusem są jednak formularze subskrybcji dla stron WordPress, ponieważ ich dostosowanie wymaga podstawowej wiedzy CSS.

MailChimp oferuje bezpłatny abonament z limitem 2000 subskrybentów.

 

 

2. SendinBlue Subscribe Form

SendinBlue jest wszechstronną wtyczką do tworzenia i zarządzania listami e-mailowymi. Oferuje intuicyjny kreator wiadomości e-mail z funkcją „drag & drop” oraz dodatkową integrację z WooCommerce.

plugin wordpress - sendinblue

 

W przeciwieństwie do innych darmowych wtyczek WordPress, które wysyłają wiadomości za pośrednictwem naszego hosta i muszą zostać skonfigurowane z SMTP, Sendinblue dba o to wszystko za nas. Automatycznie ustawia funkcję wp_mail() i sprawia, że wysyłka staje się bezproblemowa.

SendinBlue umożliwia wysyłkę do 300 e-maili dziennie za darmo.

 

 

3. Newsletter

Newsletter jest kolejną wtyczką do e-mail marketingu dla WordPress. Jest to jedyny plugin wyróżniający się brakiem limitu subskrybentów oraz wysyłanych wiadomości – nawet w darmowej wersji.

wtyczka wordpress - newsletter

 

Podobnie jak SendinBlue, Newsletter pozwala na budowę kampanii e-mail z poziomu panelu administratora, przy użyciu prostego kreatora zawartości. Umożliwia też kontrolę prędkości wysyłki, potężne narzędzia analityczne i konfigurowalne widżety subskrypcji.

Newsletter nie posiada limitów subskrybentów, ani wysyłanych e-maili.

 

 

4. MailPoet 3

MailPoet 3 jest godną zaufania i prostą wtyczką będąca idealnym rozwiązaniem dla witryn celujących w niszowe branże premium. Gdyby uwzględnić poprzednią wersję (MailPoet 2) korzysta z niej przeszło 350 tys. stron WordPress.

plugin wordpress - mailpoet 3

 

MailPoet umożliwia szybki import list mailingowych z istniejącego CRM lub innego narzędzia do automatyzacji e-marketingu. Podobnie jak w przypadku pozostałych wtyczek, oferuje intuicyjny kreator wiadomości, gotowe szablony i analizę skuteczności.

MailPoet 3 jest bezpłatny aż do osiągnięcia 1000 subskrybentów.

 

 

5. Sumo

Sumo jest nie tylko pluginem ułatwiającym kampanie e-mailowe, ale również narzędziem umożliwiającym zwiększenie konwersji na stronach WordPress. Aktywnie korzysta z niego ponad 100 tys. witryn.

wtyczka wordpress - sumo

 

Oprócz całego zestawu rozszerzeń do e-mail marketingu, Sumo oferuje też możliwość tworzenia pop-up’ów, pełną integrację z WooCommerce, udostępnianie społecznościowe postów oraz – co ciekawe – darmową pomoc techniczną.

Sumo pozwala na wysyłkę do 10 000 e-maili miesięcznie za darmo.

 

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!