5 darmowych pluginów galerii WordPress

 

Galeria WordPress

System WordPress posiada galerię obrazów jako część podstawowego zestawu funkcjonalności. Jeśli jednak chcemy w pełni wykorzystać potencjał naszych zdjęć i polepszyć doświadczenie użytkowników, zdecydowanie warto zastanowić się nad instalacją niestandardowej wtyczki do galerii obrazków. A tych jest całe mnóstwo!

pluginy galeria wordpress

 

Wpisując frazę „WordPress gallery” w repozytorium wtyczek WordPress.org, wyszukiwarka zwróci nam blisko 50 stron wyników. Nic w tym dziwnego skoro prawie każda witryna internetowa korzysta z grafik, zdjęć czy obrazków.

Przy tak wielu opcjach do wyboru, praktycznie awykonalnym jest zainstalowanie, skonfigurowanie i przetestowanie każdej z nich. Ostatecznie ciężko jest więc znaleźć plugin, który oferuje dokładnie to, czego szukamy, nie spowalniając przy tym naszej strony i nie zasypując naszego panelu administratora zbędnymi reklamami.

Spokojnie, zero zmartwień! Niezależnie od tego, czy chcesz dodać podstawowy slider zdjęć, galerię filmików czy niestandardową prezentację z animacjami, mamy coś dla Ciebie!

W dzisiejszym poradniku przedstawimy 6 pluginów galerii zdjęć WordPress, które są szybkie, zaufane i łatwe w obsłudze, a przy tym oferują naprawdę wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Mamy nadzieję, że dzięki temu ostateczny wybór wtyczki okaże się prostszy i zajmie o wiele mniej czasu.

 

 

Dlaczego warto użyć niestandardowej wtyczki galerii?

Wspomnieliśmy o tym już na samym początku. Bez niestandardowego pluginu galerii będziesz zmuszony korzystać z galerii obrazów, która jest wbudowana w podstawowy zestaw funkcji WordPress. Pomimo że działa ona bezproblemowo, jeśli nie znasz podstaw CSS/JS, nigdy nie będziesz w stanie przenieść wyglądu tej galerii na ‘wyższy poziom’.

galeria zdjec wordpress

 

Aby ulepszyć wygląd podstawowej galerii WordPress, dodać w witrynie nowe elementy wizualne i w w większym stopniu zadowolić swoich odwiedzających, powinieneś użyć niestandardowego pluginu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu:

  • Zaprezentujesz zdjęcia i filmiki w bardziej nowoczesny i przyjazny sposób;
  • Otrzymasz możliwość skonfigurowania i dopasowania wyglądu galerii;
  • Wyróźnisz się na tle innych witryn, które korzystają z podstawowych funkcjonalności;
  • Potencjalnie ulepszysz doświadczenie użytkowników i wydłużysz czas spędzany przez nich na stronie.

 

 

Czym kierowaliśmy się przy wyborze pluginów galerii zdjęć?

Naszym zdaniem idealny plugin do galerii WordPress powinien być łatwy w użyciu, nie wydłużać czasu ładowania się strony i mieć wszystkie niezbędne funkcje, których użytkownicy poszukują (takie jak lightbox, prosta nawigacja, paginacja itp).

Co więcej, niezależnie od tego, o jakiej wtyczce byśmy nie mówili, w dzisiejszych czasach każde rozszerzenie musi być  przyjemne i wygodne (zarówno dla administratora, jak i odwiedzającego) oraz nie może naruszać dobrych praktyk SEO.

wybor wtyczki niestandardowej galerii

 

Zanim więc zagłębimy się w zestawienie najlepszych wtyczek, przyjrzyjmy się liście aspektów, które braliśmy pod uwagę przy jego tworzeniu.

O czym pamiętać wybierając niestandardową wtyczkę:

  • Szybkość: dodanie wielu zdjęć wpływa negatywnie na czas ładowania się witryny. Tym samym, oprócz optymalizacji grafiki, powinieneś skorzystać z lekkiej wtyczki, która nie spowolni Twojej strony.
  • Funkcje: każdy plugin wzbogaca Twoją stronę o nowe funkcje. Powinieneś starać się wybrać jeden plugin posiadający wszystkie potrzebne funkcjonalności zamiast instalować kilka różnych rozszerzeń, by ograniczyć liczbę żądań.
  • Łatwość użycia: tworzenie galerii nie jest tak proste, jak samo przesłanie pliku na stronę. Aby w połowie nie poczuć zrezygnowania, powinieneś zdecydować się na wtyczkę, która jest jednocześnie potężna i prosta w użyciu.

 

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Galeria obrazów WordPress – 6 darmowych pluginów

Aby pomóc Ci dokonać odpowiedniego wyboru, przeszukaliśmy repozytorium wtyczek WordPress i przetestowaliśmy w praktyce kilkanaście najbardziej zaufanych pluginów służących do tworzenia niestandardowych galerii.

Po przetestowaniu szybkości, funkcjonalności oraz ogólnych wrażeń z użytkowania, wybraliśmy 6 najlepszych pluginów, które naszym zdaniem będą idealnym rozwiązaniem dla większości stron WordPress.

Oto najlepsze, darmowe pluginy galerii WordPress:

 

1. Modula

Modula to przyjazna dla użytkownika wtyczka galerii WordPress, która pomaga w szybki i prosty sposób tworzyć cieszące oko galerie zdjęć i filmów. Dzięki wielu elastycznym opcjom konfiguracji, możemy dopasować styl galerii do swoich potrzeb.

wtyczka modula wordpress

 

W naszej opinii wtyczka ta spodoba się każdemu – nawet osobom bez dużego doświadczenia w obsłudze WordPressa. Prosty w użyciu interfejs drag & drop oraz zaawansowane ustawienia wyglądu pozwalają stworzyć atrakcyjną galerię w mniej niż 5 minut.

 

2. FooGallery

FooGallery jest potężnym narzędziem pozwalającym tworzyć responsywne galerie obrazków WordPress. Znalazło się ono na drugim miejscu, ponieważ jest niesamowicie przyjazne programistom, dzięki oferowaniu dziesiątek różnych filtrów i hooks.

plugin foogallery wordpress

 

Plugin ten jest polecany w szczególności osobom umiejącym kodować i tworzącym strony dla klientów. Można go bowiem w dość prosty sposób dostosować do własnych potrzeb. Nie zabrakło w nim również wielu różnych ustawień konfiguracyjnych i trybów galerii.

 

3. NextGEN Gallery

NextGEN Gallery jest zdecydowanie najpopularniejszą wtyczką galerii dostępną na WordPress.org. Aktywnie obsługuje blisko 900 tys. stron, jest na bieżąco aktualizowana i posiada w miarę wysoką ocenę na poziomie 4,6 gwiazdek.

wtyczka nextgen gallery wordpress

 

Owa wtyczka różni się nieco od poprzedników. Zapewnia bowiem własny interfejs użytkownika wraz z osobnymi folderami do przechowywania zdjęć. Na samym początku może więc się okazać nieco bardziej skomplikowana. Na szczęście, trudniejsza obsługa jest rekompensowana zaawansowanymi ustawieniami galerii.

 

4. Envira Photo Gallery

Envira Photo Gallery jest kolejną darmową wtyczką, która umożliwia dodanie nietypowej galerii w witrynach WordPress. Podobnie jak Modula, wyróżnia się wieloma opcjami dostosowywania oraz bardzo intuicyjną obsługą.

wtyczka envira photo gallery wordpress

 

Plugin ten pozwala tworzyć wiele różnych rodzajów galerii – od standardowych, przez styl siatki, aż po styl masonry. Dodatkowym atutem jest świetnie zaprojektowany interfejs, który sprawia, że konfiguracja galerii idzie jak po maśle.

 

5. Photo Gallery by 10Web

Photo Gallery by 10Web jest następnym pluginem cieszącym się ogromną popularnością. Pozwala on tworzyć nieograniczoną liczbę galerii oraz albumów, i dodatkowo umożliwia łączenie filmików i zdjęć w jednym miejscu.

plugin photo gallery wordpress

 

Główną grupą odbiorców, dla której ta wtyczka powstała, są fotografowie i filmowcy chcący w atrakcyjny sposób przedstawić swoje portfolio. Organizacja wyświetlania, pokaz slajdów, tryb miniatur… wszystko to jest tutaj dostępne zupełnie za darmo.

 

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!