6 najlepszych wtyczek typu slider WordPress

 

WordPress slider

Zdecydowana większość motywów WordPress oferuję obsługę tzw. suwaka obrazu, a sama fraza „WordPress Slider” to bardzo popularne zapytanie we wszystkich wyszukiwarkach. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego prawie każdy chce mieć slider na własnej stronie? Wszystko obraca się wokół pozytywnego wrażenia.

wordpress slider

 

Raz na jakiś czas przypominamy, że wszyscy właściciele stron i sklepów internetowych powinni szukać sposobów na poprawę wrażeń odwiedzających. Jest to niesamowicie istotne szczególnie w przypadku sklepów e-commerce. Dlaczego? Ponieważ pozytywne doświadczenie klienta oznacza większe zyski!

Rozsądnie użyty slider na stronie WordPress poprawia omawiane doświadczenia. Jest bardziej wciągający niż sam tekst, sprawia, że witryna wydaje się bardziej dynamiczna i interaktywna, oraz pozwala na zaoszczędzenie miejsca w przypadku powtarzającej się zawartości.

Bez względu na powód, dla którego szukasz wtyczki typu slider dla WordPress, odpowiedź znajdziesz w tym artykule! Zanim omówimy wybrane przez nas pluginy, przedstawimy nasz punkt widzenia co do ich użycia.

 

 

Czy slider jest zawsze odpowiedni?

Niestety nie. ☹ Mówiąc wprost, niektórymi suwakami aż chce się ‘bawić’, podczas gdy inne wolelibyśmy ominąć szerokim łukiem. To, czy powinieneś użyć go na swojej stronie zależy w dużej mierze od tego, jak wygląda aktualna sytuacja Twojej witryny i tego, co chcesz osiągnąć.

wtyczki slidera - wordpress

 

Bez obejrzenia Twojej witryny, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy slider będzie odpowiednim rozwiązaniem. Postaramy się Ciebie jednak nakierować kilkoma pytaniami.

Oto 3 pytania, które mogą okazać się pomocne:

  • Kiedy warto użyć suwak? Głównym zadaniem suwaka jest zaoszczędzenie miejsca poprzez skonsolidowanie treści. Użyj go, jeśli masz minimum 3 elementy tego samego rodzaju. Może to być wyróżnienie promocji albo lista nowych produktów czy postów. Wstawianie suwaka na siłę to błąd!
  • Na co muszę uważać? Oprócz wspomnianego wstawiania slidera na siłę, pamiętaj, że suwak suwakowi nie równy. Nieatrakcyjny, źle dopasowany lub skonfigurowany suwak może prowadzić do dezorientacji użytkownika.
  • Co powinienem zrobić przed? Przed podjęciem decyzji spróbuj zapytać o zdanie swoich użytkowników oraz – jeśli masz taką możliwość – webdevelopera. Taki feedback będzie nieoceniony i pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz uchroni Cię przed ewentualną stratą odbiorców, wynikającą z źle wstawionego slidera.

Warto wiedzieć: W celu sprawdzenia zasadności użycia i realnej skuteczności witryny ze sliderem w porównaniu do wersji bez niego, warto uruchomić testy A/B.

 

 

WordPress slider: 6 najlepszych wtyczek

Zasadniczo we wtyczce suwaka dla WordPress musisz szukać 3 rzeczy. Pierwsza z nich to responsywność, czyli podstawa podstaw bez której nie zajdziesz daleko. Druga to łatwość obsługi – raczej nie chcesz tracić kilku dni na konfigurację paru zdjęć. Trzecia i ostatnia kwestia to poprawność optymalizacji i szybkość.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

W repozytorium WordPress dostępnych jest blisko 1000 wtyczek oznaczonych tagiem „slider WordPress”. Tak duży wybór nie pomaga nikomu, dlatego przeanalizowaliśmy statystyki oraz zagłębiliśmy się w zagraniczne źródła i wybraliśmy 7 najlepszych pluginów.

Oto 6 najlepszych wtyczek typu slider dla WordPress:

 

1. MetaSlider

MetaSlider to plugin, który wyróżnia się optymalizacją pod kątem wyszukiwarki na najwyższym poziomie oraz zawiera imponujące funkcje dla programistów. Można go nazwać swoistą hybrydą, która pozwala na wykorzystanie zarówno prostego panelu ustawień, jak i zaawansowanych zasobów programistycznych.

meta slider

 

 

2. Slider Revolution

Slider Revolution to najpopularniejsza wtyczka do stworzenia suwaka na WordPressie, z dziesiątkami tysięcy sprzedanych egzemplarzy i wieloma zachęcającymi recenzjami. Zawiera ona multum funkcji, elementów wizualnych i gotowych motywów, które wyglądają, jakby wykonał je zawodowy grafik. Przy takich zasobach, minusem jest niestety obniżona wydajność.

slider revolution 6

 

 

3. Smart Slider 3

Smart Slider 3, jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się inteligentnymi funkcjami opatrzonymi przejrzystym panelem projektowania. Cała koncepcja tej wtyczki polega na zapewnieniu mocy Slider Revolution, bez skomplikowanego interfejsu i z poprawioną wydajnością.

smart slider 3 for wordpress

 

 

4. Master Slider

Master Slider to częściowo darmowy plugin suwaka prezentujący swego rodzaju prostotę i – co za tym idzie – zapewniający intuicyjność w obsłudze. Główną grupą odbiorców dla tego slidera są fotografowie i inni twórcy chcący stworzyć estetyczne i profesjonalne galerie zdjęć i filmów.

master slider

 

 

5. Ultimate Responsive Image Slider

Ultimate Responsive Image Slider to jedna z niewielu bezpłatnych wtyczek WordPress umożliwiających dodanie slidera. Co prawda ma mniej nowoczesny charakter, ale cieszy się ogromnym uznaniem wśród społeczności i będzie rozsądnym wyborem dla większości witryn.

ultimate responsive image slider

 

 

6. Slider by 10Web

Slider by 10Web jest następnym pluginem, który oferuje darmową wersję będącą rozwiązaniem zdecydowanie wystarczającym. Oferuje on niezliczone funkcje i – podobnie jak MetaSlider – wyróżnia się naprawdę dobrą optymalizacją względem wydajności, SEO oraz UX.

slider by 10web - wordpress

 

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!