Top5 darmowych pluginów social-media dla bloga Wordpress

 

 

Wtyczki mediów społecznościowych dla Wordpress

Jeśli zastanawiasz się nad zwiększeniem ruchu na swoim blogu Wordpress pochodzącego z mediów społecznościowych, możliwe że pokochasz darmowe pluginy, które przedstawimy w tym artykule.

Wtyczki, na których się skupimy, pozwalają dodać zestaw przycisków do Twoich wpisów, które pomogą zachęcić czytelników do udostępniania treści w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. W wielu przypadkach, pomoże to uzyskać lepszą rozpoznawalność witryny oraz zwiększy zaangażowanie odwiedzających Twojego bloga.

 

Postęp social media

Social media to nieunikniona rzeczywistość współczesnego pokolenia, która służy jako doskonały środek wymiany informacji. Na domiar tego, wykazuje rosnący postęp względem ilości użytkowników, co sprawia, że jest miejscem idealnym i otwierającym nowe możliwości, jeśli chodzi o marketing w internecie. Nie bez powodu Facebook nazywany jest najpotężniejszym narzędziem w nowoczesnym świecie marketingu.

W roku 2016 z mediów społecznościowych korzystało około 2,28 mld użytkowników. Liczba ta wzrosła do 2,46 mld w 2017 roku i według prognoz będzie wynosić ponad 3 mld w ciągu niecałych 4 lat. Oznacza to, że social-media na całym świecie codziennie przyciąga do siebie nawet 500 tys. nowych użytkowników – duża grupa potencjalnych czytelników, nieprawdaż? Dlatego też integracja z social-media jest zasadniczą rzeczą do zrobienia, gdy myślimy o prowadzeniu bloga w 21 wieku.

postep media spolecznosciowe wordpress

 

Połączenie Facebooka z blogiem Wordpress

W środowisku Wordpress, połączenie bloga z social media jest bardzo proste. Wystarczy pobrać plugin umożliwiający udostępnianie zawartości w mediach społecznościowych, a następnie go zainstalować. Istnieje wiele darmowych i płatnych wtyczek social-media dla Wordpress, a więc wybór może okazać się ciężki – w szczególności ze względu na mylące prezentowanie pluginów przez twórców. Wyciągamy pomocną dłoń i poniżej przedstawiamy wybrane przez nas TOP5 darmowych pluginów social media.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

TOP5 bezpłatnych pluginów social media

plugin kiwi social media

Kiwi Social Share uznawana jest za jedną z najprostszych w obsłudze wtyczek social-media, szczycąca się doskonałą funkcjonalnością i estetyką. I chociaż nie pozwala ona na taki sam poziom dostosowań, jak inne pluginy, to z pewnością poradzi sobie w konkurencji ‘przyjazność dla użytkownika’.

 

plugin easy social sharing

Easy Social Sharing jest jedną z najnowszych wtyczek social media, stworzoną przez zespół ThemeGrill. Można śmiało stwierdzić, iż jest to prosta w użyciu i ‘mocna’ w praktyce wtyczka, zaprojektowana zarówno dla amatorów, jak i ekspertów. Easy Social Sharing jest darmowych pluginem, który sprawdzi się w tej wersji na większości blogów Wordpress.

 

wtyczka custom share buttons wordpress

Custom Share Buttons jest kolejnym bezpłatnym pluginem Wordpress służącym do udostępniania treści w mediach społecznościowych, stworzonym przez MR Web Solutions. Umożliwia on tworzenie niestandardowych przycisków mediów społecznościowych czy dodawanie do nich własnej wiadomości, ale wymaga minimalnej wiedzy programistycznej.

 

wtyczka addthis social media

AddThis Share Buttons umożliwia połączenie Wordpressa z ponad 200 sieciami społecznościowymi (nawet tymi, o których istnieniu nie wiedziałeś). Dzięki temu pluginowi, przyciski udostępniania można umieścić dodatkowo na stronie głównej, stronach kategorii itp.

 

plugin mashshare udostepnianie

MashShare Social Media Share jest rozbudowanym ekosystemem w formie pluginu do udostępniania i optymalizacji treści. Oprócz 3 głównych przycisków (Facebook, Twitter oraz Subskrybcja), w sekcji udostępniania widoczna jest również ilość wyświetleń wpisu i ogólna liczba udostępnień.

 

Podsumowanie

Udostępnianie zawartości w social media jest dużym krokiem w przód i metodą na zdobycie dodatkowej rzeszy fanów, poprzez promocję marki. W prosty sposób możesz dostarczyć użytkownikom swoją wiedzę i informacje, w miejscu z którego korzystają każdego dnia. To wszystko całkowicie za darmo i bez wiedzy programistycznej. Brzmi uczciwie, co?

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!