Jak zainstalować certyfikat SSL na WordPressie w 30 sekund

 

 

Instalacja certyfikatu SSL

Istnieje wiele poważnych spraw związanych z prowadzeniem strony internetowej, a bezpieczeństwo danych Twoich klientów jest jedną z nich. Adresy, e-maile, szczegóły bankowe i inne poufne informacje mogą paść ofiarą ataku hakerskiego. Pomimo, że teraz nie wydaje się to priorytetem, zawsze lepiej być przygotowanym, niż później narzekać. W szczególności, jeśli będzie trzeba za to zapłacić.

Z pomocą przychodzi technologia o nazwie SSL (Secure Socket Layer). To właśnie połączenie https:// zapobiega większości sytuacji, w których moglibyśmy mówić o kradzieży danych, ponieważ zabiezpiecza ono informacje przesyłane z przeglądarki na serwer (i nie tylko). Na tej stronie dowiesz się czym dokładnie jest i dlaczego powinieneś zdecydować się na kupno certyfikatu SSL.

instalacja certyfikatu SSL wordpress

 

Jeśli zdecydujesz się na przejście z http:// na https:// na swoim Wordpress, mamy dla Ciebie dobrą informację – instalacja certyfikatu SSL zajmie Ci nie więcej niż 30 sekund. W tym artykule pokażemy Ci jak wykonać szybką instalację paroma kliknięciami.

 

 Jak zainstalować SSL na stronie WordPress

1. Wybierz certyfikat SSL

Wszystko rozpoczyna się od podjęcia decyzji. Wybór odpowiedniego certyfikatu SSL może wydać się skomplikowany ze względu na dużą ilość dostępnych opcji oraz róźne typy weryfikacji danych certyfikatów. Najpopularniejsze rodzaje weryfikacji SSL to:

Domain Validation (DV) – podstawowa wersja SSL, przy której weryfikacja ogranicza się do sprawdzenia, czy jesteś właścicielem danej domeny.

Organization Validation (OV) – rozszerzona wersja SSL, przy której oprócz podstawowej weryfikacji właściciela domeny, weryfikowana jest również firma/organizacja, do której ów domena należy (przesłanie wyciągu z KRS czy umowy spółki może być wymagane).

Extended Validation (EV) – najbardziej zaawansowany rodzaj SSL, gwarantujący odwiedzającym pełne uwierzytelnienie firmy, przy którym oprócz w/w form weryfikacji, sprawdzane są również takie aspekty jak status prawny, realna siedziba firmy czy zgodność przesłanych informacji z danymi urzędowymi.

Im bardziej wrażliwe dane są przetwarzane na Twojej stronie Wordpress, tym wyższy typ weryfikacji dla certyfikatu SSL powinien zostać wybrany. Bezpieczeństwo idzie w parze z kosztami – certyfikaty z walidacją DV będą o wiele tańsze niż te z szerszą weryfikacją.

Wybór należy do Ciebie, jednakże jeśli klienci ‘zostawiają’ u Ciebie bardzo wrażliwe informacje, jak np. dane kont bankowych czy numery kart kredytowych, powinieneś zastanowić się nad kupnem najwyższego rodzaju walidacji, czyli EV.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

2. Zainstaluj wtyczkę Really Simple SSL

Po zakupie certyfikatu SSL, przejdź do panelu admina Wordpress, a następnie zainstaluj plugin Really Simple SSL.

plugin really simple ssl

 

3. Kliknij w magiczny niebieski przycisk

Gdy wtyczka zostanie zainstalowana, aktywuj ją, po czym kliknij w przycisk „Go ahead, activate SSL!”, znajdujący się u góry ekranu.

instalacja https ssl na wordpressie

 

4. Nadpisz ustawienia permalinks

Po aktywacji SSL, zostaniesz wylogowany z panelu admina Wordpress. Zaloguj się do niego na nowo, przejdź w ‘Ustawienia’, a następnie kliknij ‘Bezpośrednie odnośniki’. Zjedź na dół i kliknij ‘Zapisz zmiany’, aby nadpisać strukturę odnośników po instalacji certyfikatu SSL.

aktualizacja permalinks ssl

 

Jak wygląda strona z certyfikatem SSL?

Po zakupie i instalacji standardowego certyfikatu SSL, przed adresem URL Twojej strony pojawi się przedrostek https:// (zamiast domyślnego http) wraz z ikoną zamkniętej kłódki. To wszystko w przyjaznej zielonej barwie, która informuje odwiedzającego, iż strona jest bezpieczna.

wyglad strony z  ssl

 

Jeśli zdecydowałeś się na kupno jednej z droższych wersji certyfikatów SSL o rozszerzonej weryfikacji (o czym wspomnieliśmy wyżej), pasek adresu będzie w całości zielony lub widoczna będzie nazwa organizacji/firmy wraz z ikoną kłódki.

 

Co jeśli strona posiada nieważny certyfikat SSL?

W przypadku, gdy certyfikat SSL wygasł lub stał się z jakiegoś powodu nieważny, kłódka zmienia kolor na czerwony (lub znika), a przedrostek http:// zostaje przekreślony.

niewazny certyfikat  ssl

 

Po wygaśnięciu SSL, musisz po prostu odnowić certyfikat, tak by szyfrowanie zostało wznowione i gwarantowało ochronę witryny – a co za tym idzie – budowało zaufanie wśród odwiedzających.

 

Podsumowanie

Instalacja certyfikatu SSL na Wordpressie zapewne okazała się prostsza niż myślałeś. Poświęciłeś na nią jedyne 30 sekund, a pomogłeś użytkownikom poczuć się o wiele pewniej w Twojej witrynie. Oprócz samego bezpieczeństwa, istnieje dużo innych zalet korzystania z połączenia SSL – wyższe pozycje w wyszukiwarkach i zwiększenie mozliwości marketingowych to tylko jedne z nich. Przeczytaj więcej o korzyściach płynących z https:// w tym artykule.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!