5 darmowych wtyczek do ankiet WordPress

 

Ankiety WordPress

Ankiety lub formularze do zbierania feedbacku to w zasadzie jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie informacji od naszych klientów. Zależnie od przeznaczenia, pozwalają one albo na zrozumienie potrzeb naszej grupy docelowej, albo na poznanie ich zdania na temat naszych działań lub naszej strony internetowej.

wordpress slider

 

Dla właścicieli strony WordPress, najwygodniejszą formą dodania ankiety w witrynie będzie wykorzystanie gotowych wtyczek. To zadanie wydaje się dosyć łatwe, dopóki w wyszukiwarce pluginów nie wpiszemy frazy „ankieta” lub „survey”.

Gdy to zrobimy, ujrzymy bowiem ogromny zbiór dedykowanych wtyczek, w którym niełatwo się odnaleźć. Jak więc wybrać najlepszy plugin, by zaoferować naszym klientom najlepsze możliwe doświadczenie?

O tym właśnie będzie dzisiejszy wpis! Przedstawimy w nim 5 pluginów do ankiet WordPress, dzięki którym od rozpoczęcia zbierania feedbacku będzie dzieliło Cię 15 minut. Zanim to jednak zrobimy, poruszymy kwestie teoretyczne i odpowiemy, dlaczego warto dodać ankietę.

 

 

Dlaczego warto dodać ankietę na WordPress?

Jest mnóstwo dobrych powodów, dlaczego warto przeprowadzać badania i zbierać opinie w naszej witrynie internetowej. Najważniejszym z nich jest sam fakt słuchania naszych odbiorców i pokazania im, że ich zdanie się liczy.

wtyczki ankiet - wordpress

 

Słuchanie tego, co nasi klienci mają do powiedzenia, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy. Pozwala to bowiem na dalszą optymalizację konkretnych aspektów naszego biznesu, np. ulepszenie doświadczeń klienta. To jednak nie koniec!

 

Oto możliwości płynące z dodania ankiety na WordPress:

  • Optymalizacja strony: Jeśli nasza witryna nie spodoba się użytkownikom, mogą oni nie chcieć robić z nami interesów. Choć nie mamy szklanej kuli, która pokaże nam, co jest nie tak, mamy klientów, którzy chętnie to zrobią.
  • Dopasowanie oferty: Podobnie jak w przypadku optymalizacji strony, możemy wykorzystać otrzymany feedback do stworzenia lepszej oferty. Bez wspomnianego feedbacku, będziemy się tylko domyślać, czego oczekują klienci.
  • Zwiększenie satysfakcji: Co ciekawe, wypełnienie niektórych ankiet jest samo w sobie satysfakcjonujące. Wraz dodaniem ankiety WordPress, wzrośnie interakcja użytkownika ze stroną oraz wskaźnik zaangażowana. To z kolei może prowadzić do zwiększenia sprzedaży \’ot tak\’.
  • Poznanie klientów: Oprócz potrzeb naszej grupy odbiorców, powinniśmy też przyjrzeć się ich preferencjom i zainteresowaniom. Dzięki zebraniu tych danych, będziemy w stanie dostarczać bardziej spersonalizowane i interesujące treści.

Choć powyższa lista może wydać się kompletna, tak naprawdę to tylko kropla w morzu. W rzeczywistości istnieje wiele innych zalet i możliwych przeznaczeń – od wstępnego rozeznania przed przygotowaniem oferty, aż po zebranie opinii dotyczących zakupów w witrynie.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Ankieta WordPress: 5 darmowych wtyczek

Przy tak wielu zaletach i możliwych scenariuszach, jeśli jeszcze nie dodałeś ankiety w swojej witrynie, pozostaje pytanie: dlaczego? Niezależnie od przeznaczenia, formularz, który zbiera informacje zwrotne, sprawdzi się na każdej stronie. Na niektórych będzie wręcz wymagany.

Szukając odpowiedniej wtyczki, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ogromna liczba rozszerzeń nie ułatwia nam jednak wyboru. Dlatego pojawiamy się my, wraz z naszym zestawieniem!

Oto 5 darmowych pluginów do ankiet:

 

1. Tripetto

Tripetto jest jednym z najlepszych dostępnych pluginów do tworzenia ankiet na WordPressie. Celem twórców było stworzenie aplikacji podobnej do Typeform, ale bardziej \’przyjaznej\’ pod względem miesięcznej opłaty. Jedyną wadą jest branding Tripetto w darmowej wersji.

ankieta tripetto

 

Bazując na naszym doświadczeniu, moglibyśmy opisać ten plugin w samych superlatywach. Umożliwia on stworzenie każdego typu ankiety i umieszczenia go w bardzo atrakcyjnej formie na stronie. Ciężko jest znaleźć lepszą alternatywę.

Warto wiedzieć: Tripetto umożliwia użytkownikom wtyczki WordPress wypróbowanie płatnej wersji za darmo przez 1 rok (bez brandingu Tripetto).

 

2. Quiz and Survey Master

Quiz and Survey Master to kompleksowy pakiet produktów, który pozwala na kreację wszelkiej maści formularzy i umieszczenie ich w dowolnych miejscach WordPressa. Pomimo obszernej funkcjonalności tego pluginu, poradzą sobie z nim nawet początkujący.

ankieta quiz and survery master

 

Korzystając z tej wtyczki ankiet, możemy z łatwością tworzyć i dostosowywać formularze, które swoim wyglądem będą zachęcać do pozostawienia odpowiedzi. Warto też zaznaczyć, że – jak sama nazwa wskazuje – rozszerzenie może zostać użyte również do stworzenia niestandardowych quizów.

 

3. FormCraft

FormCraft to wtyczka (w przeważającej części wolna od opłat), która pomaga tworzyć wszystkie typy formularzy WordPress – w tym ankiety. Pomimo iż jej głównym zastosowaniem są formularze kontaktowe, sprawdzi się idealnie również do zbierania innych odpowiedzi i opinii.

ankieta formcraft

 

Najważniejszą zaletą tego rozszerzenia jest spore pole rozbudowy formularzu. Mamy do dyspozycji edytor bogaty w takie funkcje jak m.in.: przeciąganie i upuszczanie (drag & drop) i dostosowywanie treści na żywo. Nie można również zapominać o dużej liczbie gotowych szablonów.

 

4. YOP Poll

YOP Poll to kolejna wspaniała podstawa dla tych, którzy nie chcą ryzykować wydawania pieniędzy na niepewną wtyczkę premium. O ile w tej wtyczce nie ma mowy o idealnym interfejsie projektowym, jest ona łatwa do zrozumienia i nie wymaga znajomości kodu.

ankieta yop poll

 

Oprócz głównej funkcjonalności tworzenia ankiet, do dyspozycji mamy też podstawowe szablony, i różne formy odpowiedzi. Nie obowiązuje nas też żaden limit, jeśli chodzi o liczbę aktywnych ankiet wewnątrz witryny WordPress.

 

5. WP-Polls

WP-Polls to wtyczka, która jest na swój sposób podobna do poprzedniczki – YOP Poll. Pomimo iż nie wyróżnia się zaawansowanym kreatorem do budowy ankiet, jest zdecydowane wystarczający dla osób, które nie mają za dużo czasu na tworzenie formularzu i jednocześnie nie potrzebują za dużo.

ankieta wp-polls

 

Jedną z nietypowych opcji, o której powinniśmy wspomnieć, jest wbudowany licznik czasu podczas wypełniania ankiety. Czyni on ją bardziej interesująca i – w przypadku niektórych zastosowań – może być najważniejszą dostępną funkcją.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!