5 pluginów live-chat dla WordPressa

 

Wtyczki live-chat WordPress

Każda firma działająca i sprzedająca swoje usługi w internecie powinna oferować swoim klientom pomoc techniczną. Umożliwienie kontaktu i natychmiastowej pomocy w razie problemów sprawia, że klienci stają się bardziej usatysfakcjonowani i z większym prawdopodobieństwem złożą kolejne zamówienia. Możliwe, że nawet wystawią pozytywną ocenę (która równie pozytywnie wpłynie na Twój biznes) albo polecą produkt lub usługę swoim znajomym. Wszystko to sprawia, że support jest kluczem do sukcesu marki w internecie. A jednym z coraz bardziej popularnych i lubianych form wsparcia jest live-chat.

pluginy live-chat wordpress

 

Warto wspomnieć, że większość kupujących preferuje kontakt poprzez chat niż przez jakąkolwiek inną formę interakcji. To oznacza, że włączenie chatu na żywo nie wpływa jedynie na zadowolenie klienta po zakupie, ale również na ilość konwersji. Pozwala on bowiem w prosty i przyjemny sposób zadać pytania i rozwiązać ewentualne wątpliwości jeszcze przed dokonaniem zamówienia. O tym też będzie dzisiejszy artykuł. Przedstawimy w nim 5 darmowych pluginów live-chat dla WordPressa, wraz z krótkim opisem ich funkcjonalności.

 

Czy potrzebuję czat na żywo?

Pomimo, że większość administratorów dostrzega korzyści płynące z wprowadzenia live-chatu na swojej stronie WordPress (i nie tylko), nie jest to wymóg bez którego nie da się prowadzić biznesu. Wręcz przeciwnie! Jeśli Twoja firma do tej pory zgarniała same pozytywne opinie, a strategia pomocy technicznej pozwalała na bardzo szybkie odpowiedzi i natychmiastowe reakcje, możliwe że dodanie czatu niewiele zmieni.

czat na zywo - wordpress

 

Co innego, gdy sytuacja jest wręcz odwrotna. Jeśli nie oferujesz pomocy technicznej przez telefon, a klienci muszą czekać do kilku dni na odpowiedź e-mail, wprowadzenie live-chatu bardzo pozytywnie wpłynie na wyniki Twojej firmy. Dzięki niemu będziesz w stanie na bieżąco rozwiązywać problemy i odpowiadać na pytania klientów.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

Live-chat – 5 darmowych pluginów WordPress

Jeżeli chcesz dodać czat na stronę WordPress, możesz skorzystać z kilkunastu gotowych pluginów. Wybraliśmy (według nas) 5 najlepszych, darmowych wtyczek live-chat, abyś nie musiał tracić czasu na poszukiwania i wybór tej jedynej.

Tidio Live Chat jest jedną z najłatwiejszych i najlepszych wtyczek do czatu na żywo. Wystarczy zainstalować plugin, założyć darmowe konto Tidiochat i przejść do panelu, by zacząć odpisywać na wiadomości. Warto też dodać, że Tidiochat.com zostało stworzone przez polski zespół i jest używane przez ponad 300 tys. firm z całego świata.

wtyczka tidio live chat

 

Użytkownik otrzymuje możliwość dopasowywania boxa chatu wedle upodobania – możesz wybrać kolorystykę, wiadomość powitalną, pozycję chatu i wiele, wiele więcej.

Zarządzanie chatem odbywa się z poziomu panelu Tidiochat, jednakże możesz też obsługiwać klientów poprzez aplikację na komputer, iOS czy Androida. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie czatować, wiadomości z live-chatu zostaną przesłane na Twoją skrzynkę odbiorczą. Możesz bowiem poprosić użytkowników o ich adres e-mail, gdy jesteś offline. 

Tawk.to jest najbardziej popularną i najlepiej ocenianą wtyczką live-chat dla WordPressa, z której korzysta ponad 100 tys. stron. Plugin ten pozwala na bardzo łatwą instalację, konfigurację i późniejszą obsługę czatu.

plugin tawk.to

 

Odpowiedzi na pytania użytkowników mogą zostać wysłane z panelu admina WordPress lub poprzez aplikację na smartfona, co sprawia, że możesz obsługiwać Tawk.to z dowolnego miejsca na świecie. Jedyne co potrzebujesz to połączenie z internetem.

WP-Chatbot pozwala wspierać klientów za pośrednictwem Facebookowego czatu, czyli Messengera. Implementacja jest tutaj banalnie prosta, jednakże wymaga od Ciebie posiadania fanpage’a firmy na wyżej wspomnianym portalu społecznościowym.

plugin wp chatbot messenger

 

Główną zaletą dodania wtyczki Messenger jest zwiększenie zaufania użytkownika, który od razu skojarzy tę formę kontaktu. Główną wadą natomiast jest brak możliwości dostosowania wyglądu, co zmusza Cię do korzystania ze standardowego stylu Facebooka.

Formilla jest doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych stron internetowych, które chcą zacząć korzystać z live-chatu. Darmowa wersja pozwala na odbycie 30 rozmów w miesiącu poprzez autorski interfejs Formilla.

plugin formilla chat

 

Dla osób prowadzących witryny WordPress z małym natężeniem ruchu, Formilla może okazać się jednym z lepszych wyborów, dzięki swojej prostocie i naprawdę estetycznemu wyglądowi, zaprojektowanemu według aktualnych standardów.

Zendesk Chat znalazł się na ostatnim miejscu, jednakże wcale nie oznacza to, że jest najgorszy (last but not least). Wtyczka znana wcześniej pod nazwą Zopim jest jednym z niewielu całkowicie bezpłatnych pluginów live-chat dla WordPress.

wtyczka zendesk chat

 

Korzystając z Zendesk, otrzymujesz możliwość dostosowania wyglądu chatu lub wybrania spośród 6 gotowych skórek. Możesz też wybrać dowolne ustawienie boxa, które jest w pełni dynamiczne i pozwala użytkownikom ‘przeciągnąć’ go w bardziej wygodne miejsce na ekranie.

 

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!