25 portali dla freelancerów ze zleceniami (2023)

 

Portale dla freelancerów

Zapewne wiesz, że szukanie nowych zleceń jako freelancer może być uciążliwe. Nie martw się! Istnieje wiele miejsc w Internecie, w których znajdziesz mnóstwo zleceń dopasowanych do Twoich umiejętności. Takie miejsca to portale dla freelancerów.

portale dla freelancerow

 

Zastanawiałeś się pewnie, czemu niektórzy freelancerzy mają zawsze pełne ręce roboty, podczas gdy inni ledwo coś znajdują? To nie tylko kwestia umiejętności sprzedażowych i manualnych. Chodzi też o dostęp do właściwych zleceń.

Tutaj właśnie strony ze zleceniami dla freelancerów wkraczają do akcji. Działają jak platformy, gdzie firmy i osoby, które potrzebują specjalistów, wystawiają zlecenia. Ty natomiast możesz przejrzeć oferty i wybrać te, które pasują do ciebie.

To tak, jakbyś miał przed sobą stół pełen kartek z zadaniami do wykonania – wybierasz te, które Ci się podobają, i zabierasz się do działania.

W następnych częściach tego artykułu skupimy się na tym, dlaczego warto korzystać z takich portali i jakie z nich są najlepsze. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z freelancingiem, czy jesteś już doświadczonym twórcą, znajdziesz tutaj wiele przydatnych informacji.

 

 

Dlaczego warto odwiedzać portale ze zleceniami?

Teraz, gdy już masz pewność, że zaraz poznasz świetne portale ze zleceniami, czas się zastanowić – czemu właściwie warto z nich korzystać?  To świetne pytanie, a my mamy dla ciebie kilka solidnych powodów, które przekonają cię, że warto dać im szansę.

portale ze zleceniami dla freelancerow - dlaczego warto?

 

Bowiem powód: „znalezienie nowego klienta”, mimo że jest najważniejszy, nie jest jedyną korzyścią, jakie niosą za sobą omawiane witryny.

Oto 5 powodów, dlaczego warto z nich korzystać:

 

1. Ogromny wybór zleceń na wyciągnięcie ręki

W tych wirtualnych miejscach kryje się ogromna różnorodność zleceń, które możesz podjąć. Niezależnie od tego, czy jesteś grafikiem, programistą, pisarzem czy ekspertem od marketingu, z pewnością znajdziesz projekty odpowiadające Twoim umiejętnościom i zainteresowaniom.

portale ze zleceniami - roznorodnosc zlecen

 

To niemała zaleta, bo daje Ci swobodę wyboru tych zleceń, które Cię najbardziej inspirują.

 

2. Sprzedaż i łatwe nawiązywanie kontaktu

Na tych platformach to Ty decydujesz, które zlecenie Cię zainteresowało. Klienci publikują projekty, a Ty możesz do nich podejść, pokazując, że jesteś odpowiednią osobą do ich realizacji.

portale dla freelancerow - nawiazywanie kontaktu

 

To znacznie usprawnia nawiązywanie relacji z potencjalnymi klientami. I co prawda możesz być pewien, że Twój głos zostanie usłyszany, pamiętaj, że musisz postarać się, by został wybrany do dalszej rozmowy.

 

3. Bezpieczeństwo i pewność płatności

Kto z nas nie zna uczucia niepewności, zwłaszcza kiedy oczekujemy zapłaty za naszą pracę? Na portalach dla freelancerów masz większe bezpieczeństwo. 

portale ze zleceniami - bezpieczenstwo

 

Jeśli oto chodzi, część z nich działa na zasadzie tzw. escrow, czyli klient deponuje środki na koncie, które zostaje zablokowane do momentu zakończenia projektu. To oznacza, że Twój trud nie pójdzie na marne – pieniądze są zabezpieczone i dostaniesz je po pomyślnym zakończeniu zadania.

 

4. Budowanie reputacji poprzez zbieranie opinii

Twoja dobra reputacja jest jak skarb. Na portalach dla freelancerów masz szansę budować ją poprzez zdobywanie pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Te opinie to dowód na Twoje umiejętności i profesjonalizm.

portale dla freelancerow - opinie

 

Im więcej zadowolonych klientów, tym wyżej jesteś w oczach nowych potencjalnych zleceniodawców.

 

5. Dostęp do narzędzi i wsparcia

Wielu freelancerów to nie tylko wykonawcy, ale także menedżerowie swojego biznesu. Portale te oferują narzędzia do zarządzania projektem, fakturowania czy komunikacji z klientami

portale dla freelancerow - narzedzia

 

Wiele z nich organizuje również warsztaty i dyskusje, które pomogą Ci rozwijać umiejętności i znajdować wsparcie w społeczności.

 

6. Możliwość rozwoju i eksploracji

Na tych platformach masz okazję pracować nad różnymi projektami, co pozwoli Ci rozwijać umiejętności i odkrywać nowe obszary. 

portale ze zleceniami - rozwoj

 

Eksperymentowanie z różnymi projektami pozwoli Ci wydobyć to, co naprawdę Cię interesuje i pasjonuje.

Warto wiedzieć: Nawet jeśli masz bazę klientów, korzystanie z portali dla freelancerów to strzał w dziesiątkę. Otwierają przed Tobą drzwi do szerokiego wachlarza możliwości i rozwoju Twojwego biznesu. To miejsce, gdzie znajdziesz zlecenia, nawiążesz kontakty, zbudujesz reputację i rozwiniesz się jako profesjonalista.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Najlepsze portale dla freelancerów ze zleceniami – 25 witryn

Dotarłeś do miejsca docelowego naszej podroży związanej z szukaniem nowych zleceń jako freelancer.

Teraz skupimy się na najciekawszych portalach, gdzie znajdziesz zlecenia skrojone na miarę Twoich umiejętności. Przygotuj się na porównanie i wybór, bo mamy dla Ciebie listę aż 25 platform. Bez zbędnego pisania, zaczynajmy!

Oto 25 portali dla freelancerów:

1. useme.com

useme.com to serwis, który gromadzi projekty z wielu dziedzin – od programowania po pisanie tekstów. Wspiera freelancerów w budowaniu swojej kariery poprzez łatwe nawiązywanie kontaktu z klientami i budowanie pozytywnej reputacji oraz umożliwia wystawianie faktur bez własnej działalności.

2. oferia.pl

Oferia to miejsce, gdzie możesz znaleźć różnorodne zlecenia. Jest popularne w Polsce i oferuje możliwość komunikacji z klientami oraz bezpieczne warunki płatności. Aktualnie jest na etapie rebrandingu i już niedługo w jej miejsce pojawi się nowy, ulepszony projekt.

3. fixly.pl

Jeśli jesteś związany z branżą remontową, budowlaną lub usługami dla domu, Fixly jest dla Ciebie idealne. To platforma, na której znajdziesz projekty związane z naprawami i usługami wokół domu, lecz nie tylko. Jest to też miejsce ze zleceniami dla freelancerów.

4. goodcontent.pl

Dla tych, którzy mają słabość do pisania, GoodContent to prawdziwy skarbiec. Znajdziesz tutaj zlecenia związane z tworzeniem tekstów na różne tematy.

5. freelancer.com

Freelancer to ogólnoświatowa platforma, która łączy freelancerów z klientami z całego świata. Znajdziesz tu projekty z przeróżnych dziedzin, od SEO copywritingu po projektowanie graficzne.

6. upwork.com

Podobnie jak freelancer.com, Upwork to ogromna platforma międzynarodowa. Możesz znaleźć tutaj projekty z zakresu pisania, programowania, projektowania, marketingu i wiele więcej.

7. fiverr.com

Jeśli chcesz sprzedawać swoje usługi w formie gotowych ofert, Fiverr może być dla Ciebie idealny. Masz tutaj możliwość zaprezentować swoje umiejętności, a klienci sami do Ciebie trafią.

8. guru.com

Guru to miejsce, gdzie znajdziesz projekty z zakresu pisania, projektowania, programowania i wielu innych dziedzin. W tym miejscu możesz także budować długotrwałe relacje z klientami.

9. peopleperhour.com

PeoplePerHour to platforma szczególnie popularna w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz tu różnorodne projekty i masz możliwość ustalania stawek za godzinę lub za konkretne zadania.

10. toptal.com

Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, Toptal jest strzałem w dziesiątkę. To platforma dla topowych specjalistów, którzy są zatrudniani przez klientów poszukujących wysokiej jakości usług.

11. 99designs.com

Jeśli jesteś grafikiem lub projektantem, 99designs to świetny portal ze zleceniami dla ciebie. Klienci publikują konkursy na projekty graficzne, a ty możesz zgłosić swoje propozycje i rywalizować z innymi freelancerami.

12. simplyhired.com

SimplyHired to agregator zleceń z różnych stron internetowych. Możesz tu znaleźć projekty z wielu branż i lokalizacji, co daje duże pole do wyboru.

13. workana.com

Popularny w krajach hiszpańskojęzycznych, Workana oferuje projekty z różnych dziedzin, takich jak programowanie, tłumaczenia, projektowanie czy marketing.

14. indeed.com

Indeed to platforma, na której znajdziesz różnorodne zadania i oferty pracy, nie tylko dla freelancerów. Możesz wybierać spośród projektów powiązanych z pisaniem, tłumaczeniami, badaniami rynku i innymi.

15. writeraccess.com

Jeśli jesteś copywriterem lub twórcą treści, WriterAccess to miejsce, gdzie możesz znaleźć zlecenia skupione na pisaniu artykułów, opisów produktów i innych treści.

16. bark.com

Bark to platforma, na której klienci publikują zlecenia, a freelancerzy mogą się do nich zgłaszać. Możesz znaleźć tu projekty z różnych branż, od fotografii po coaching.

17. designcrowd.com

Podobnie jak 99designs, DesignCrowd to miejsce dla projektantów graficznych. Klienci publikują konkursy na projekty, a Ty możesz zgłosić swoje propozycje.

18. twago.com

Twago to platforma międzynarodowa, gdzie znajdziesz zlecenia z różnych dziedzin, takich jak programowanie, projektowanie, pisanie czy marketing.

19. gigster.com

Jeśli jesteś programistą lub specjalistą ds. IT, Gigster to miejsce, gdzie możesz znaleźć projekty powiązane z tworzeniem oprogramowania i rozwiązań technicznych.

20. malt.com

Malt jest popularny zwłaszcza w Europie. To platforma dla freelancerów z różnych branż, takich jak IT, marketing, copywriting czy projektowanie.

21. freelancewriting.com

Dla pasjonatów pisania, Freelance Writing oferuje różnorodne zlecenia związane z tworzeniem treści, artykułów, recenzji i innych form tekstowych.

22. cloudpeeps.com

CloudPeeps skupia się na freelancingowych usługach marketingowych i PR. Znajdziesz tu zlecenia związane z copywritingiem, mediowym, social media i nie tylko.

23. freelancermap.com

freelancermap to platforma skupiająca się na branży IT. Znajdziesz tutaj projekty związane z programowaniem, projektowaniem czy administracją systemów.

24. writingjobz.com

Kolejna opcja dla pisarzy i twórców treści. Writing Jobz oferuje różnorodne projekty powiązane z pisaniem artykułów, opisów, recenzji i innych treści.

25. gengo.com

Dla tłumaczy, Gengo to świetne miejsce do znalezienia zleceń tłumaczeniowych. Możesz tutaj podejmować zlecenia, a następnie pracować nad tekstami w różnych językach i tematach.

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!