QUIC.cloud – co to jest i jak skonfigurować?

 

QUIC.cloud

Na przestrzeni ostatnich 10 lat Internet bardzo się zmienił. Wszystko dzieje się szybciej i wszystkiego jest jakby więcej. Wymagania i oczekiwania Internautów stale rosną. Witryny internetowa zaczynają korzystać z coraz to większej liczby komponentów po stronie serwera i wymagają większej ilości zasobów. Webmasterzy dwoją się i troją, by temu wszystkiemu sprostać.

quic cloud CDN

 

Jeśli prowadzisz stronę internetową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybrałeś któryś z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią lub platform ecommerce. Zapewne zainstalowałeś na niej dodatkowe wtyczki i przechowujesz różnego rodzaju obrazki i grafiki.

Wszystkie te rzeczy spowalniają czas ładowania się strony. Jeśli celujesz w lokalny rynek: szybki hosting wystarczy. Jeśli jednak Twoja strona ma międzynarodowe zasięgi, powinieneś rozpocząć korzystanie z CDN, czyli system dostarczania treści (z ang. content delivery network).

Jednym z najnowszych i najbardziej wydajnych CDN jest QUIC.cloud, który opiera się na infrastrukturze LiteSpeed.

Dzisiejszy artykuł będzie skupiał się właśnie na nim. Rozpoczniemy od wyjaśnienia, czym jest QUIC.cloud, jakie niesie korzyści i dlaczego go potrzebujesz. Następnie przedstawimy krok po kroku, jak skonfigurować ten CDN na własnej stronie internetowej.

 

 

Co to jest QUIC.cloud?

QUIC.cloud to jedyna sieć dostarczania treści (CDN), która oferuje możliwość buforowania stron internetowych wygenerowanych dynamicznie. Opiera się na infrastrukturze LiteSpeed, korzysta z QUIC jako protokołu przesyłania i została stworzona specjalnie dla systemu WordPress.

co to jest quic cloud cdn

 

Możliwe, że teraz zastanawiasz się czym jest CDN i jak działa. To bardzo proste! Załóżmy, że posiadasz międzynarodową witrynę umieszczoną na hostingu w Polsce. Użytkownik, który połączy się z nią będąc w Stanach Zjednoczonych, będzie musiał odczekać kilka dodatkowych sekund na połączenie ze względu na dużą odległość pomiędzy nim a serwerem.

Aby zminimalizować odległość między użytkownikiem a serwerem, i tym samym skrócić czas ładowania strony, CDN przechowuje buforowaną wersję witryny w wielu lokalizacjach na całym świecie.

Gdy korzystasz z CDN, użytkownik po wpisaniu adresu Twojej strony zostanie połączony z serwerem znajdującym się najbliżej. Jeśli więc mieszka w Stanach Zjednoczonych, połączy się amerykańskim serwerem. Dzięki temu, strona załaduje się o wiele szybciej niżeli miałoby to miejsce w przypadku połączenia z serwerem europejskim.

Warto wiedzieć: Jako że witryny, które celują w rynek lokalny nie odczują realnych korzyści z korzystania z QUIC.cloud, zalecamy jego konfigurację jedynie na stronach z międzynarodowym zasięgiem.

 

Jakie ma zalety?

QUIC.cloud oferuje sporą przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami, dzięki zapewnieniu innowacyjnych i unikalnych funkcji następnej-generacji. Jest idealnym rozwiązaniem dla stron WordPress, ponieważ został opracowany skupiając się na witrynach generowanych dynamicznie.

zalety - quic.cloud

 

Możliwość buforowania zawartości dynamicznej oznacza, że pamięć podręczna strony jest zawsze aktualna, dzięki czemu użytkownicy od razu widzą wszystkie wprowadzone zmiany. Wspomniane buforowanie jest główną, ale nie jedyną zaletą QUIC.cloud.

Oto kilka najważniejszych zalet QUIC.cloud:

 • Jest obsługiwany przez protokół następnej-generacji QUIC (HTTP3);
 • Oferuje pełną kompatybilność z LiteSpeed – najwydajniejszym serwerem dla stron CMS;
 • Buforuje wszystkie treści statyczne, takie jak zdjęcia, pliki CSS i JS;
 • Zawiera dodatkową ochronę przed atakami DDoS i fałszowaniem pakietów;
 • Działa na zasadzie ‘serwera push’ minimalizując przy tym liczbę żądań;
 • Wspiera ESI dla buforowania ecommerce;
 • Umożliwia osobne buforowanie dla komputerów i urządzeń mobilnych oraz według grup użytkowników.

 

Dlaczego go potrzebujesz?

Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, głównym celem korzystania z sieci CDN jest przyśpieszenie ładowania witryny internetowej o międzynarodowym zasięgu. Jako właściciel takiej strony, chcesz, aby osoba w Londynie ładowała Twoją witrynę tak szybko, jak osoba w Nowym Jorku – niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twój hosting.

powody - quic.cloud

 

Chcesz tego, ponieważ czas ładowania się Twojej strony ma wpływ na konwersje i jest kluczowym aspektem dla każdej firmy, która chce cieszyć się zaufaniem w Internecie.

Oto kilka powodów, dlaczego szybkość strony ma znaczenie:

 • Szybkie strony mogą pomóc w zmniejszeniu wysokiego współczynnika odrzuceń.
 • Krótszy czas ładowania to lepsze pierwsze wrażenie i poprawione doświadczenie użytkownika.
 • Wolne strony mają mniejszy współczynnik konwersji i przekonują do siebie mniej klientów.
 • Strony ładujące się szybko na całym świecie zdobędą wyższe pozycje w wyszukiwarce we wszystkich lokalizacjach.

 

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Jak ustawić i skonfigurować QUIC.cloud na stronie?

Teraz, gdy już wiemy, czym jest QUIC.cloud, jakie niesie za sobą korzyści i dlaczego warto z niego korzystać, przejdźmy do części praktycznej. Konfiguracja tego CDN jest dość prosta i sprowadza się do kilku kroków.

Oto 6 kroków, jak dodać QUIC.cloud we własnej witrynie:

 

1. Załóż konto QUIC.cloud

Rozpocznij od otwarcia oficjalnej strony QUIC.cloud. W tym celu kliknij w przycisk „Sign up for free”, a następnie wpisz swój adres e-mail. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o wpisanie hasła oraz potwierdzenie założenia konta.

zakladanie konta quic.cloud

 

 

2. Połącz WordPress z QUIC.cloud

Po założeniu konta i kliknięciu w wiadomość potwierdzającą, musisz połączyć witrynę WordPress z kontem QUIC.cloud. Zrobisz to z poziomu panelu administratora.

2.1 Wygeneruj klucz domeny

Zaloguj się do panelu administratora WordPress, wybierz „LiteSpeed Cache” i przejdź do zakładki „Główne”. W polu ‘Domain Key’ kliknij „Request Domain Key”.

generowanie klucza litespeed

 

2.2 Połącz z QUIC.cloud

Odczekaj kilka minut. Na górze strony ujrzysz informację o prawidłowym wygenerowaniu klucza. Odśwież stronę i kliknij „Zapisz zmiany”, a następnie użyj opcji „Link to QUIC.cloud”.

polaczenie wordpress z kontem quic cloud

 

2.3 Zaloguj się na QUIC.cloud

Zostaniesz przekierowany na stronę QUIC.cloud. Zaloguj się korzystając z wcześniej zarejestrowanego konta. Gdy logowanie będzie poprawne, zostaniesz ponownie przekierowany – tym razem z powrotem do panelu admina WordPress.

logowanie quic cloud

 

2.4 Skontroluj poprawność

W panelu administratora WordPress od teraz dostępny będzie przycisk „Visit My Dashboard on QUIC.cloud”. Kliknij w niego, by sprawdzić, czy domena została dodana do konta QUIC.cloud. Jeśli tak, ujrzysz status „OK”.

skontrolowanie poprawnosci quic

 

 

3. Skonfiguruj DNS

Teraz, aby przekierować ruch i korzystać z sieci dostarczania treści (CDN), musisz wprowadzić rekord CNAME w ustawieniach DNS. Niestety, firmy hostingowe nie obsługują funkcji CNAME dla całej domeny. Będziesz więc potrzebować zewnętrznego dostawcy DNS, np. Cloudflare.

3.1 Załóż konto Cloudflare i dodaj nową stronę

Otwórz stronę Cloudflare i załóż nowe konto. Po weryfikacji konta przy pomocy wiadomości e-mail, zaloguj się, wpisz swoją domenę i kliknij „Add a Site”.

dodawanie domeny cloudflare

 

3.2 Wybierz abonament

Teraz wybierz abonament, który chcesz przypisać do konta. Bezpłatna opcja będzie wystarczająca dla większości użytkowników. Kliknij „Confirm plan”.

wybieranie planu cloudflare

 

3.3 Skopiuj rekordy DNS

Teraz, gdy domena została dodana, przejdź do panelu Cloudflare i kliknij na ikonę „Overview” na samej górze. Następnie skopiuj nazwy serwerów DNS wygenerowane przez Cloudflare.

kopiowanie dns cdn cloudflare

 

3.4 Zaktualizuj DNS domeny

Skopiowane wcześniej DNS musisz teraz wykorzystać, by zaktualizować poprzednie DNS Twojej domeny. Zaloguj się do panelu klienta swojego hostingodawcy, przejdź do opcji zarządzania DNS domeną i wklej serwery DNS Cloudflare skopiowane w kroku 3.3.

zarzadzanie dns domeny

 

3.5 Skopiuj rekord CNAME

Otwórz ponownie panel QUIC.cloud i wybierz swoją domenę. Kliknij w „CDN”, następnie otwórz zakładkę „CDN Config” i wybierz „QUIC.cloud CND”. Skopiuj rekord CNAME widoczny na górze ekranu.

kopiowanie cname

 

3.6 Dodaj rekord CNAME

Wróć do panelu Cloudflare i kliknij w ikonę „DNS” na samej górze ekranu. W sekcji dodawania rekordu, z rozwijanej listy wybierz „CNAME”, w polu ‘Name’ wpisz swoją domenę, a w polu ‘Target’ wprowadź wartość z kroku 3.5. Upewnij się, że ikona chmury jest szara i kliknij „Save”.

dodawanie cname cloudflare

 

 

 

Podsumowanie

QUIC.cloud jest innowacyjną usługą CDN, która została stworzona specjalnie na potrzeby buforowania dynamicznych stron WordPress. Jest dedykowana stronom o międzynarodowym zasięgu, ponieważ pozwala skrócić czas ładowania strony w przypadku użytkowników, którzy mieszkają daleko od oryginalnego serwera strony.

Aby móc korzystać z omawianego CDN musimy być właścicielami witryny opartej na WordPress i korzystać z usług firmy hostingowej, której serwery działają na oprogramowaniu LiteSpeed.

Weryfikacja i konfiguracja QUIC.cloud jest bardzo prosta. Sprowadza się do kilku kroków i zajmuje nie więcej niż 10 minut.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!