3 pluginy weryfikacji wieku na WordPress

 

Weryfikacja wieku WordPress

Myślisz o dodaniu kontroli wieku na WordPressie? Niektórzy właściciele witryn proszą swoich użytkowników o weryfikację wieku (+18) przed uzyskaniem dostępu do zawartości strony.

Może to wynikać ze względu na charakter treści lub wymogi prawne dotyczące firm zajmujących się przemysłem wrażliwym na wiek. Strony branżowe, na których można spotkać weryfikację wieku, dotyczą m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, hazardu i usług/produktów dla dorosłych.

weryfikacja wieku wordpress

 

Tak jak w wielu innych przypadkach, zainstalowanie gotowej wtyczki do weryfikacji wieku na WordPress będzie o wiele prostszą opcją niż próba niestandardowego kodowania.

Na początek pokrótce opiszemy, jak działa weryfikacja wieku. Następnie przedstawimy 3 darmowe pluginy WordPress, które pomogą nam ją dodać.

 

Jak działa kontrola wieku?

Weryfikacja wieku jest dodatkowym zasobem witryny służącym do potwierdzenia wieku użytkownika. Pojawia się przed załadowaniem treści strony i uniemożliwia odwiedzającemu przejście dalej bez podania daty urodzenia.

dzialanie kontroli wieku

 

Jeżeli użytkownik potwierdzi swój wiek (np. min 18 lat) zostanie przekierowany dalej na stronę właściwą. W przypadku niepoprawnej weryfikacji, system uniemożliwi użytkownikowi odwiedzenie witryny.

 

3 darmowe wtyczki weryfikacji wieku WordPress

Age Gate

Age Gate jest zarówno najbardziej aktualną, jak i najlepiej ocenianą wtyczką do weryfikacji wieku. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 3 miesiące temu – plugin jest kompatybilny z najnowszą wersją WordPressa.

plugin age gate wordpress

 

Age Gate pozwala wybrać ograniczenie dla całej witryny lub jej określonej części. Umożliwia też wybór jednej z 2-3 metod weryfikacji (data urodzenia lub odpowiedź tak/nie).

Najważniejszą zaletą wtyczki Age Gate jest jednak jej przyjazność względem WordPress SEO. Posiada ona bowiem funkcje wykluczające roboty indeksujące podczas weryfikacji wieku. Boty są pomijane i widzą standardową treść witryny, co sprawia, że nie napotkasz dodatkowych błędów indeksowania po zainstalowaniu pluginu. 

 

Age Verify

Age Verify jest jedną z paru zasłużonych wtyczek do kontroli wieku. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 3 lata temu, jednak plugin wciąż dobrze działa – również z najnowszą wersją WordPress.

wtyczka age verify wordpress

 

Wybierając Age Verify decydujesz się na podstawowe funkcje idące w parze ze skutecznością. Dużym plusem jest elastyczność przy konfiguracji weryfikacji (to, gdzie kontrola będzie się wyświetlać).

Jest też jeden duży minus – brak ustawień wyglądu. Innymi słowy, jeśli chcesz stworzyć własny styl weryfikacji wieku, będziesz musiał pobawić się w kodzie CSS.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

AgeVerify

AgeVerify posiada taką samą nazwę jak poprzednia wtyczka, jednak nie jest z nią powiązana. Może być uznana za ciekawą alternatywę i 3 sposób na weryfikację wieku na WordPress.

plugin ageverify wordpress

 

AgeVerify pozwala skonfigurować wygląd kontroli wieku pod każdym względem. Co więcej, oprócz samodzielnej ‘walki z ustawieniami’, możesz też wybrać z dziesiątek gotowych szablonów.

Ogromnym minusem jest jednak wyświetlanie reklam w darmowej wersji wtyczki. Ładny wygląd kosztem profesjonalizmu. Jeśli chcesz usunąć reklamy, musisz zapłacić za wersję premium (59 USD).

 

Podsumowanie

Age Gate wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem do weryfikacji wieku na WordPressie. Łączy w sobie funkcjonalność i estetykę, nie raniąc przy tym SEO strony. Pozostałe wtyczki istnieją i działają od kilku lat, jednak obie mają jakiś minus, który w niektórych branżach może okazać się kluczowym mankamentem.

Na końcu wszystko sprowadza się do indywidualnej sytuacji. Ostateczną decyzję pozostawiamy więc Tobie!

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!