5 darmowych wtyczek do fakturowania WordPress

 

Fakturowanie WordPress

Pracując jako freelancer lub prowadząc mały sklep usługowy przez internet, trzeba pamiętać, że uporządkowanie faktur i płatności to jeden z najważniejszych aspektów zarządzania finansami. Nie chodzi tutaj jedynie o nasz „święty spokój”, ale również o wymóg prawny. Na szczęście, nie musimy już tworzyć własnych szablonów, drukować ich, a później wysyłać do naszych klientów pocztą. Do dyspozycji mamy wiele programów i systemów do fakturowania online – zarówno płatnych, jak i darmowych.

pluginy - faktury WordPress

 

Jeśli czytasz ten artykuł, jest duża szansa, że pracowałeś już wcześniej z systemami zarządzania treścią. Takie systemy oferują nam o wiele więcej niż wyciągamy z nich na co dzień. WordPress będzie tutaj najprawdopodobniej najlepszym przykładem.

Wtyczki do fakturowania dla WordPress pozwalają nam albo dodać możliwość wystawiania faktur na aktualnej stronie, albo całkowicie przekształcić nową witrynę w system fakturowania i rozliczeń.

Dzięki nim jesteśmy w stanie generować, edytować, korygować i wysyłać standardowe (lub niestandardowe) faktury do klientów, bez konieczności opuszczania panelu admina WordPress.

O tym też będzie dzisiejszy artykuł. Przedstawimy w nim 5 najlepszych pluginów do fakturowania WordPress, wraz z krótkim opisem i zestawieniem najciekawszych funkcji. Zahaczymy też o kilka spraw teoretycznych.

 

 

Zalety zarządzania fakturami na stronie WordPress

Raczej nie odkryjemy ameryki pisząc, że wtyczki WordPress są tworzone przez społeczność dla społeczności.

Żadną nowością nie będzie też fakt, że ich głównym celem jest ułatwienie administratorom wykonywanie niektórych, często cyklicznych czynności (lub całkowite wyręczenie ich).

To też główne zalety większości pluginów.

fakturowanie WordPress

 

Warto jednak nadmienić główne zalety dotyczące stricte pluginów do fakturowania. Oto kilka z nich:

  • Brak opłat w wersjach darmowych;
  • Intuicyjne generowanie faktur;
  • Prosta edycja i usuwanie/korygowanie faktur;
  • Zarządzanie płatnościami uzupełniającymi
  • Tworzenie niestandardowych szablonów;
  • -Śledzenie statusu płatności każdego klienta;
  • Śledzenie historii płatności przez nabywcę.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Faktury WordPress: 5 darmowych wtyczek

Jeśli rozpoczniesz poszukiwania wtyczki do fakturowania dla WordPress, która może konkurować z tymi popularnymi, dedykowanymi rozwiązaniami, zdasz sobie sprawę, że wcale nie jest to takie proste. Możliwości jest po prostu masa i ciężko jest wybrać coś, co rzeczywiście spełni Twoje wymagania.

Aby Ci pomóc, zebraliśmy 5 najlepszych darmowych wtyczek do faktur. Pierwsze 3 dodadzą na Twojej stronie oddzielną zakładkę umożliwiająca przekształcenie WordPressa w system do zarządzania fakturami. Ostatnie 2 są dodatkiem, które działają jako uzupełnienie/integracja z WooCommerce. Oto one:

 

Client invoicing by Sprout invoices

Sprout invocies jest najlepiej ocenianą wtyczką do zarządzania fakturami. Darmowa wersja jest bogata w przeróżne funkcje – zarówno te związane z tworzeniem i edycją faktur, jak i te umożliwiające integrację z innymi pluginami.

wtyczka sprout invoices

 

Dla kogo? Ta wtyczka jest dobrym wyborem dla firm uslugowych, które chcą zarządzać swoimi klientami, płatnościami i fakturami z jednego miejsca w witrynie WordPress.

 

Sliced Invoices – WordPress Invoice Plugin

Slides invoices była królową wtyczek do fakturowania (nie została jednak zaktualizowana od przeszło 5 miesięcy). Umożliwia projektowanie szablonów faktur, wysyłanie indywidualnych rozliczeń oraz otrzymywanie płatności za pośrednictwem witryny WordPress.

plugin sliced invoices

 

Dla kogo? Ten plugin jest idealny dla firm, które chcą wystawiać faktury bezpośrednio na swojej stronie WordPress i akceptować płatności za pośrednictwem PayPal lub przelewu bankowego.

 

Invoicing – Invoice & Payments Plugin

Invoicing to wtyczka o bardzo prostej i niewinnej nazwie, która swoją premierę miała stosunkowo niedawno. Zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu, ponieważ oferuje dostęp do solidnej gamy międzynarodowych bramek płatniczych (za darmo).

wtyczka invoicing

 

Dla kogo? Ta wtyczka sprawdzi się dla firm z międzynarodowym portfolio klientów, które chcą zaoferować nabywcom więcej opcji płatności oraz uprościć zarządzanie podatkami i VAT MOSS.

 

WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips jest pluginem integrującym się z systemem WooCommerce. Automatycznie tworzy fakturę PDF do każdego zamówienia, a następnie powiązuje ją z kontem klienta (faktura jest wyświetlana w zakładce „Moje Konto).

plugin woocommerce pdf invoices

 

Dla kogo? Ta wtyczka jest stworzona dla administratorów stron WooCommerce, którzy sprzedają usługi/produkty dla innych firm lub chcą zautomatyzować tworzenie listów przewozowych.

 

WooCommerce PDF Invoices

WooCommerce PDF Invoices, podobnie jak poprzednia wtyczka, jest rozszerzeniem dla sklepów WooCommerce. Pozwala generować i przypisywać faktury do zamówień. Jest nieco mniej popularna, ale równie dobrze oceniana, co jej poprzedniczki.

wtyczka woocommerce pdf invoice 2

 

Dla kogo? Ten plugin jest dobrą alternatywą dla poprzedniej wtyczki. Został stworzony dla administratorów WooCommerce i wyróżnia się wieloma praktycznymi funkcjami do fakturowania.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!