6 darmowych wtyczek do formularza kontaktowego WordPress

 

Formularz kontaktowy WordPress

Niezależnie od tego, czy mówimy o stronie firmowej, czy o prywatnym blogu, komunikacja z odwiedzającymi może okazać się w wielu kwestiach bardzo wartościowa. Możliwość otrzymania wsparcia, wysłania opinii lub zapytania o ofertę poprzez formularz kontaktowy na stronie WordPress jest doceniana przez Internautów i może przynieść wymierne korzyści.

formularz kontaktowy WordPress

 

Formularze kontaktowe wydają się być jednymi z najbardziej popularnych funkcji obecnymi w witrynach WordPress. Pomimo to, nie są one podstawową częścią systemu, co zmusza webmasterów do szukania oddzielnych pluginów w celu ich instalacji.

Najczęściej spotykana wtyczka formularza kontaktowego to Contact Form 7, która jest używana aktywnie na ponad 5 milionach stron WordPress. Co ciekawe, wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że istnieje dla niej multum alternatyw.

Pisząc ‘multum’ mamy na myśli ponad 1600 pluginów, z których możemy skorzystać.

W dzisiejszym artykule przedstawimy 6 najlepszych wtyczek do formularza kontaktowego WordPress, wraz z krótkim opisem ich funkcji i działania. Opiszemy też pokrótce, dlaczego warto i kto powinien z nich korzystać.

 

 

Dlaczego warto dodać formularz kontaktowy na WordPress?

Odwiedzający może mieć przynajmniej kilka powodów, by wejść na stronę kontaktową w naszej witrynie. Możliwe, że chce zadać pytanie dotyczące usługi, złożyć zapytanie ofertowe, wysłać propozycję współpracy, wyrazić niezadowolenie albo po prostu pochwalić naszą pracę.

Podstrona kontaktowa mu to wszystko umożliwia. Z drugiej strony to też oznacza, że jej brak może dla nas oznaczać ogromną utratę kontaktów i możliwości biznesowych.

plugin formularz kontaktowy - dlaczego warto?

 

Oczywiście, moglibyśmy skorzystać z live chat dla WordPress, jednak wtedy musielibyśmy być dostępni i być pewni, że jesteśmy w stanie szybko odpowiedzieć na nowe wiadomości. Moglibyśmy też wstawić numer telefonu i adres e-mail i tylko czekać na potencjalne oferty nie przejmując się zbytnio innymi aspektami. Po co więc instalować wtyczkę formularza kontaktowego?

 

Oto kilka powodów, dla których warto dodać formularz kontaktowy:

 • Ochrona przed spamem e-mail: Prowadząc stronę internetową jesteśmy łatwym celem dla robotów, które automatycznie skanują witryny internetowe w poszukiwaniu niezabezpieczonych adresów e-mail, by później dodać je do swoich list mailingowych. Formularz kontaktowy im na to nie pozwala.
 • Otrzymywanie właściwych informacji: Osoby, które się z nami kontaktują, nie zawsze wysyłają wszystkie potrzebne informacje, przez co proces komunikacji wydłuża się. Z pomocą formularza WordPress możemy z góry poprosić o najważniejsze informacje i tym samym oszczędzić czas.
 • Budowanie listy mailingowej: W związku z RODO, nie możemy ‘ot tak’ wysyłać maili z ofertami czy promocjami – najpierw musimy otrzymać zgodę. Nie warto o nią pytać osobiście w wiadomości e-mail, ale za to w formularzu kontaktowym już tak! Na przykład, dzięki polu wyboru „Zapisz się do newslettera”.

 

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Formularz kontaktowy WordPress – 6 najlepszych wtyczek

Jeżeli nasze argumenty Cię przekonały, oto lista 6 pluginów, które pomogą Ci dodać formularz kontaktowy na WordPressie:

 

weForms

weForms to jedna z nowszych wtyczek formularza kontaktowego w reprozytorium WordPress. Jej zapleczem i aktualizacjami zajmuje się dobrze znany zespół weDevs. Darmowa wersja zawiera kilka ciekawych funkcji, w tym możliwość wyświetlania przesłanych formularzy z poziomu panelu admina.

wtyczka weforms

 

Główne zalety:

 • Bardzo proste umieszczanie formularza kontaktowego poprzez krótki kod.
 • Wbudowany system Google reCaptcha w celu zapobiegania spamowi.
 • Przekierowanie formularzy na inny adres URL.

 

NinjaForms

NinjaForms jest dobrze znanym i szeroko rozbudowanym pluginem kontaktowym. Bezpłatna wersja zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika do tworzenia własnych, nietypowych formularzy oraz gwarantuje brak ograniczeń dotyczących otrzymywanych wiadomości i pól.

plugin ninja forms

 

Główne zalety:

 • Integracja z popularnymi usługami mailingowymi, np. MailChimp.
 • Rozbudowany system importu i exportu formularzy.
 • Możliwość połączenia z PayPal w wersji Premium.

 

Contact Form 7

Contact Form 7 to najpopularniejsze rozszerzenie do formularza kontaktowego, który – oprócz kilku dodatków – jest w pełni darmowy. Jego minimalistyczne ustawienia są wszystkim, czego potrzebuje większość małych blogów i firm działających na WordPress. W dwóch słowach: stabilny i niezawodny.

plugin contact form 7

 

Główne zalety:

 • W pełni darmowy plugin bez opłat i reklam.
 • Duże ilości darmowych dodatków i funkcji, np. quizy.
 • Rozbudowana baza wiedzy i odpowiedzi na setki często zadawanych pytań.

 

WPForms

WPForms jest największym konkurentem Contact Form 7, z którego korzysta blisko 2 miliony stron WordPress. Jego twórcy chwalą się, że jest to najbardziej przyjazny początkującym plugin formularza kontaktowego. Wraz z darmową wersją otrzymujemy ponad 150 gotowych szablonów.

wtyczka WPforms

 

Główne zalety:

 • Niesłychanie łatwe w obsłudze narzędzie przeciągania bloków.
 • Dostęp do ponad 150 gotowych szablonów formularza.
 • Pełna responsywność bez wymogu kodowania.

 

Caldera Forms

Caldera Forms jest mniej znaną wtyczką, która zaskoczy osoby poszukujące dodatki typu premium za darmo. Stworzona przez zespół Caldera Labs, którego misją jest: tworzyć najprościej, jak to tylko możliwe. Darmowa wersja zawiera wiele wspaniałych typów pól, jak np. wykonywanie obliczeń w formularzu.

wtyczka caldera forms

 

Główne zalety:

 • Prostota przy tworzeniu formularza w edytorze.
 • Bezpłatne funkcje logiki warunkowej i pól obliczeń.
 • W pełni darmowe połączenie formularza z dedykowanym CDN.

 

HappyForms

HappyForms jest kolejnym nowym pluginem służącym jako formularz kontaktowy. Jego najważniejszą zaletą jest obsługa w 100% poprzez zakładkę „Dostosuj”. Chociaż po ostatniej aktualizacji bezpłatna wersja została pozbawiona paru ważnych funkcji, wciąż jest dobrym wyborem dla małych stron WordPress.

plugin happy forms

 

Główne zalety:

 • Całkowicie intuicyjna obsługa w zakładce „Dostosuj”.
 • Narzędzie przeciągania i upuszczania bloków przy tworzeniu formularza.
 • Łatwe wstawianie formularzy w dowolnym miejscu na stronie.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!