4 najlepsze wtyczki katalogowe dla WordPressa

 

Pluginy katalogowe WordPress

Kiedyś utworzenie strony katalogowej nie było łatwym zadaniem. Niestandardowa wyszukiwarka na bazie katalogu wymagała sporej ilości poświęconego czasu i minimum kilku tysięcy złotych na start. Mowa tutaj o bardzo podstawowej stronie bez przysłowiowych cuda-wianków. Oprócz samego projektu i realizacji, w późniejszym okresie czasu dochodziły do tego inne koszta związane z aktualizacjami witryny i administracją systemu.

Czy coś się zmieniło? Tak i nie. Dzisiaj koszt stworzenia customowego katalogu online jest jeszcze większy. W rzeczywistości dotyczy to nie tylko stron katalogowych, ale większości projektów IT – i nie zapowiada się, by ten trend miał się nagle zmienić.

wtyczki katalog wordpress

 

Na całe szczęście istnieje system ułatwiający życie zarówno zwykłym internautom, jak i programistom – WordPress. Gotowe wtyczki katalogowe dla WordPress są świetną alternatywą dla niestandardowej strony, ponieważ pozwalają zaoszczędzić mnóstwo ciężkiej pracy i/lub inwestycji pieniężnej.

Jeśli więc nie jesteśmy czegoś pewni lub nie wiemy, czy nasz pomysł się sprawdzi (ale wiemy, że musimy spróbować), darmowy katalog WordPress będzie strzałem w dziesiątkę.

Z drugiej strony jednak nie możemy spodziewać się cudów. Wątpliwe jest, że przy użyciu darmowej wtyczki, nasz katalog będzie od razu drugą PanoramąFirm. Przynajmniej nie na samym początku.

 

Jak wybrać najlepszy plugin katalogowy?

To, jaką wtyczkę powinniśmy wybrać, zależy od typu katalogu, który chcemy zbudować. Jeżeli w planie mamy zarabianie poprzez reklamy lokalnych firm, dobrze było by wybrać plugin, który pozwala na automatyzację płatności. Jeśli natomiast myślimy o stworzeniu prostego katalogu związanego z osobami prywatnymi, podstawową funkcjonalnością będzie zarządzanie danymi osobowymi i kontaktowymi.

jak stworzyc katalog wordpress

 

Bądź co bądź, większość pluginów służących do otworzenia katalogu WordPress ma przynajmniej kilka wspólnych cech.

Oto kilka podstawowych funkcjonalności, które powinniśmy przemyśleć:

  • Opcje dodawania nowych ofert i edycji starych.
  • Narzędzia dla firm do przedstawiana oferty.
  • Funkcje wystawiania opinii i ocen.
  • Wyszukiwarka oparta na lokalizacji użytkownika.
  • System płatności za ogłoszenia lub aukcje.
  • Obsługa i integracja dodatkowych systemów.

 

 

Katalog WordPress – 4 najlepsze wtyczki

GeoDirectory pozwala zmienić dowolną stronę WordPress w rozbudowany katalog skoncentrowany na funkcji lokalizacyjnej. Z jego pomocą możemy wygenerować globalny katalog biznesowy lub ograniczyć go do firm lokalnych (np. ogłoszenia w okolicy 30 km).

plugin geodirectory katalog

 

Kluczową zaletą GeoDirectory jest jego intuicyjny interfejs wyszukiwania, który wygląda po prostu dobrze. Jest estetycznie i nowocześnie.

Wtyczka jest dopasowana zarówno do zwykłych użytkowników, jak i przedsiębiorców chcących dodawać własne ogłoszenia za pomocą prostego edytora. Firmy wyświetlane są w kolejności – od tych znajdujących się najbliżej, do tych położonych najdalej.

Advanced Classifieds & Directory Pro jest potężnym narzędziem integrującym się z każdym motywem WordPress. Obsługuje on wszelkiego rodzaju katalogi, takie jak spis filmów z ocenami, platforma ogłoszeń lokalnych czy nawet przewodnik turystyczny.

wtyczka Advanced Classifieds wordpress

 

Podobnie jak plugin GeoDirectory, Advanced Classfieds & Directory Pro jest dostępny zupełnie za darmo. Bezpłatna wersja pozwala nam zrealizować każdy możliwy scenariusz, jednakże za rozszerzenie do obsługi płatności (np. poprzez PayPal) musimy dodatkowo zapłacić.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

Business Directory Plugin zawiera wszystkie funkcje do stworzenia w pełni konfigurowalnego katalogu na WordPress. Obsługa galerii, pola formularzy i akceptacja płatności (poprzez Authorize.net) dla wystawianych ofert to jedynie początek tej listy.

katalog biznesowy wordpress

 

Podstawa wtyczki jest w pełni darmowa i w większości przypadków bardzo dobrze sprawdzi się dla nowych projektów. Oprócz samej podstawy istnieje multum płatnych dodatków pozwalającym rozszerzyć zakres funkcjonalności.

To oznacza, że dzięki Business Directory Plugin możemy stworzyć prosty, ale wielofunkcyjny katalog z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Connections Business Directory łączy prostotę z ogromnym potencjałem. Zawiera bowiem szereg unikalnych cech, dzięki którym możemy stworzyć małą książkę telefoniczną, a później przerobić ją na wielki spis z tysiącami ofert z całego świata.

connections business wtyczka wordpress

 

Wtyczka Connections Business Directory jest zbudowana tak, by oferowała jak najszerszą kompatybilność i konfiguralność bez spowalniania reszty strony. To czyni ją najbardziej elastycznym i najszybszym pluginem na tej liście. Kluczową wadą jest jednak nieco przestarzały wygląd.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!