4 darmowe wtyczki portfolio WordPress

 

Portfolio WordPress

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że chwalenie się jest często postrzegane jako coś negatywnego. Istnieją jednak wyjątki od reguły, czego najlepszym przykładem jest portfolio. Jeśli tworzysz profesjonalne projekty lub dzieła, popisywanie się jakością swojej pracy jest wskazane i może mieć kluczowy wpływ na Twoją przyszłość.

wtyczki portfolio wordpress

 

Pomimo że podstawowa instalacja WordPress pozwala dodawać własne grafiki i zdjęcia, nie oferuje dodatkowych funkcjonalności, dzięki którym moglibyśmy stworzyć atrakcyjne portfolio.

Atrakcyjność jest tu słowem klucz, ponieważ jeżeli uważamy się za profesjonalistów chcących zarabiać miliony dolarów, potrzebujemy profesjonalnego portfolio, które samo w sobie będzie wyglądać jak milion dolarów.

Na całe szczęście korzystając z WordPressa mamy ułatwione zadanie! Istnieje wiele świetnych pluginów WordPress, które nam w tym pomogą. Wiele z nich jest przyjaznych dla początkujących i zawiera sporo opcji pomagających dostosować listę prac do własnych potrzeb.

O tym też będzie dzisiejszy artykuł. Na początku odpowiemy na pytanie, dlaczego warto zdecydować się na dodanie portfolio na własnej stronie internetowej. Następnie pokażemy 4 darmowe wtyczki, które nam w tym pomogą.

 

 

Dlaczego portfolio na stronie jest ważne?

W ogromnym skrócie: portfolio na stronie internetowej jest tajną bronią w walce o klienta. Niesie za sobą wiele korzyści, pozwala pokazać się z jak najlepszej strony i jest jedną z najbardziej opłacalnych form autopromocji.

portfolio na stronie internetowej

 

Za każdym razem, gdy stworzymy zapierający dech w piersiach projekt lub treść, powinniśmy umieścić swoją pracę w swoim portfolio. Dlaczego? Dzięki temu będziemy na bieżąco pokazywać, co potrafimy, co z kolei pomoże nam w pozyskaniu lepiej dopasowanych klientów.

Jeśli klientowi spodobają się nasze prace, automatycznie na tym zyskami. Po pierwsze – oszczędzimy czas na „marketingową gadkę”, a po drugie – najprawdopodobniej dostaniemy krótszą listę poprawek po ukończeniu naszego dzieła.

 

Oto najważniejsze zalety posiadania portfolio online:

  • Oszczędność czasu: Stworzenie portfolio na WordPressie zajmie nam nie więcej niż kilka godzin. Pozwoli nam jednak zaoszczędzić o wiele więcej czasu, który byłby potrzebny na przekonywanie klientów i wymianę dodatkowych wiadomości.
  • Wyróżnienie się z tłumu: Ta zasada jest dość prosta. Piękny, przepełniony marketingiem tekst może umieścić na swojej stronie praktycznie każdy. Piękne, imponujące dzieło już nie. Nie słowa, a osiągnięcia wyróżniają nas z tłumu.
  • Podążanie za progresem: Na świecie nie brakuje łowców talentów. Jeżeli będziemy sukcesywnie dodawać nowe pozycje do naszego portfolio i każda z prac będzie coraz lepsza, osiągnięty progres może zostać zauważony przez ważne osobistości.

 

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

 

Portfolio WordPress: 4 darmowe wtyczki

Chociaż istnieje wiele gotowych motywów WordPress, które przekształcają naszą witrynę w portfolio, nie zawsze są optymalnym wyborem. Szczególnie, jeśli portfolio ma być jedynie dodatkiem na istniejącej stronie.

darmowe pluginy do portfolio wordpress

 

Jeśli więc mamy już własną witrynę WordPress i kochamy aktualny wygląd naszego motywu, pozostaje nam instalacja wtyczek portfolio.

Oto 4 darmowe pluginy do portfolio WordPress:

 

1. Portfolio Gallery

Portfolio Gallery to najwyżej oceniana i prawdopodobnie najlepsza wtyczka, która pozwala nam stworzyć proste portfolio za darmo. Wyróżnia ją intuicyjność w użyciu i ciekawe funkcjonalności techniczne.

wtyczka portfolio gallery

 

Dzięki temu pluginowi, możemy przygotować atrakcyjną galerię bogatą w filtry i funkcję lightbox na dowolnej stronie WordPress. Otrzymujemy możliwość dodania nielimitowanej liczby pozycji, konfiguracji układów kolumn i formatów portfolio.

 

2. Visual Portfolio

Visual Portfolio jest jedyną wtyczką w naszym zestawieniu, która jest całkowicie darmowa i nie wymaga od nas opłat za korzystanie z funkcji typu premium. Jak sama nazwa wskazuje, budowa portfolio odbywa się w wizualnym edytorze.

wtyczka visual portfolio wordpress

 

Co ciekawe, omawiany plugin jest dostępny w wersji open-source, oferuje pełną integrację z Gutenbergiem oraz WPBakery i jest przyjazny developerom. Może się on więc okazać najlepszym wyborem dla osób znających podstawy CSS/JS.

 

3. GridKit Portfolio Gallery

GridKit Portfolio Gallery jest pluginem umożliwiającym tworzenie bardziej zaawansowanego portfolio, w którym oprócz zdjęć możemy dodać również filmiki – zarówno te z YouTube, jak i te manualnie wgrane w galerii WordPress.

plugin gridkit portfolio gallery

 

Darmowa wersja tej wtyczki pozwala na dodanie siatki prac, slidera oraz tzw. katalogu produktów. Gdyby tego było mało, na start otrzymujemy kilka gotowych szablonów powiązanych ze wspomnianymi układami.

 

4. WordPress Portfolio Builder

WordPress Portfolio Builder jest najnowszą wtyczką w naszym dzisiejszym zestawieniu, ale już zebrała kilka pozytywnych opinii. Podobnie jak GridKit, oprócz zdjęć, otrzymujemy możliwość tworzenia zaawansowanych galerii w oparciu również o filmiki.

wtyczka wordpress portfolio builder

 

Z najważniejszych zalet tej wtyczki warto wymienić brak limitów dodawanych prac, gotowe widżety, 7 różnych form portfolio oraz funkcję filtrów i sortowania. Udostępniona została też pełna dokumentacja na temat działania i obsługi tego rozszerzenia.

 

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!