5 wtyczek do rejestracji użytkowników WordPress

 

Rejestracja użytkowników WordPress

Rejestracja użytkowników na WordPress jest powszechnie stosowana przez właścicieli niestandardowych witryn i blogerów. Pierwsi umożliwiają ją np. w celu nadania dostępu do niepublicznej zawartości, a drudzy – dla łatwiejszej komunikacji z zagorzałymi fanami. Dla wielu z nich wbudowana forma tworzenia kont jest niewystarczająca, przez co decydują się na instalację pluginów do systemu rejestracji.

wtyczki - rejestracja wordpress

 

Korzystając z niestandardowego formularza rejestracyjnego na WordPressie, możemy usprawnić proces zakładania nowych kont, czyniąc go o wiele bardziej intuicyjnym. To coś naprawdę kluczowego! Albowiem im bardziej przyjazna dla użytkownika będzie rejestracja, tym więcej osób się na nią zdecyduje.

To jednak nie jedyna zaleta niestandardowej wtyczki do rejestracji. Instalując ją na swojej stronie, możemy też dodać niestandardowe pola, takie jak numer telefonu czy nazwę użytkownika. Tym samym pozyskamy trochę więcej informacji na temat swoich klientów lub czytelników.

W dzisiejszym artykule opiszemy 5 najlepszych i darmowych wtyczek do rejestracji użytkowników na WordPress. Najpierw jednak pokażemy, jak włączyć rejestrację na WordPressie i jakie są tego zalety.

 

 

Jak włączyć rejestrację użytkowników na WordPress?

Zacznijmy od tego, że WordPress to system nie tylko dla blogerów. Na przestrzeni ostatnich lat zmienił się nie do poznania i można śmiało powiedzieć, że teraz jesteśmy w stanie stworzyć na nim dowolną witrynę – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

wlaczanie rejestracji uzytkownikow na WordPress

 

Dzieje się to za sprawą wielu wspaniałych funkcji, które są z góry wbudowane w systemie. Jedną z nich jest właśnie rejestracja użytkowników!

Domyślnie wspomniana funkcja rejestracji jest wyłączona, ale jej aktywacja jest banalnie prosta i wymaga od nas dosłownie 3 kliknięć w panelu admina WordPress.

Aby włączyć możliwość tworzenia nowych kont wystarczy, że przejdziemy do panelu admina i klikniemy w zakładkę „Ustawienia”. Następnie w sekcji „Ogólne” musimy wybrać opcję „Każdy może się zarejestrować”. Teraz wystarczy zapisać zmiany – i gotowe!

"kazdy moze sie zarejestrowac" wordpress

 

Od teraz każdy, kto wjedzie na naszą stronę internetową, będzie mógł się zarejestrować, przechodząc pod adres przykladowastrona.pl/wp-login.php/.

Wszystkie dane zarejestrowanych użytkowników będą znajdowały się w bazie danych naszej witryny i będą wyświetlane w panelu administratora w zakładce „Użytkownicy”. Z tego miejsca, możemy nie tylko samodzielnie usuwać stare i tworzyć nowe konta, ale również zarządzać i edytować te istniejące.

Warto wiedzieć: Wraz z wydaniem WordPress 5.3, system prosi o potwierdzenie adresu e-mail dla dotychczasowych i nowo zarejestrowanych kont admina.

 

 

Jakie zalety niosą niestandardowe pluginy rejestracji?

Domyślny formularz rejestracyjny WordPress zawiera tylko te pola, które są potrzebne do poprawnego założenia konta w bazie danych. Dla wielu z nas te informacje nie będą wystarczające pod względem technicznym lub marketingowym.

Co więcej, sam wygląd i sposób, w jaki działa rejestracja na WordPress, nie są zachęcające i intuicyjne. Można wręcz powiedzieć, że niektórym osobom taki sposób zakładania konta może wydawać się niezaufany.

zalety rejestracji na stronie

 

Instalacja niestandardowych pluginów do rejestracji niweluje powyższe wady i przeciera szlaki, które mogą pomóc nam rozwinąć naszą stronę dalej.

Oto 5 głównych zalet dodania wtyczek do rejestracji użytkowników:

  • Zaufanie: dodanie własnego logotypu czy pola potwierdzenia hasła sprawi, że formularz rejestracyjny będzie wyglądał na bardziej zaufany.
  • Personalizacja: zbieranie niestandardowych danych, takich jak numer telefonu czy adres korespondencyjny, umożliwi lepszą personalizację użytkowników.
  • Uprawnienia: umożliwienie niestandardowej rejestracji pozwoli na nadawanie dostępu do niepublicznej treści (tj. stron dostępnych tylko dla użytkowników).
  • Lojalność: dopuszczenie tworzenia nowych kont zwiększy przywiązanie użytkowników do witryny, co może zapewnić większą liczbę fanów i stały ruch.
  • Marketing: zapisywanie informacji o odwiedzających będzie niebywale przydatne w późniejszych kampaniach marketingowych i ułatwi sukcesywne zwiększanie sprzedaży.

W ogromnym skrócie, taka rejestracja poprawi po prostu customer experience na naszej stronie!

 

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

 

Rejestracja WordPress: 5 najlepszych wtyczek

Najprostszym i najtańszym sposobem na dodanie niestandardowych pól w formularzu rejestracji jest instalacja darmowego pluginu. Wtyczek, które posiadają takie funkcje jest naprawdę sporo, dlatego wybór może nie być tak prosty, jak się początkowo wydaje.

najlepsze pluginy do systemu rejestracji wordpress

 

Nie wszystkie wtyczki rejestracji WordPress są takie same. Niektóre oferują jedynie edycje formularza, kiedy inne pozwalają stworzyć cały ekosystem opierający się na profilach użytkowników. Aby ułatwić Ci zadanie, przetestowaliśmy kilkanaście z nich i wybraliśmy 5 najlepszych.

Oto darmowe pluginy do stworzenia niestandardowej rejestracji na WordPress:

 

1. User Registration

User Registration to nowoczesny i bezpłatny plugin WordPress, który pozwala błyskawicznie stworzyć zaawansowaną stronę rejestracyjną. Konfiguracja i przygotowanie formularzy za pomocą tego rozszerzenia zajmuje zaledwie kilka minut.

wtyczka user registration

 

Omawiane rozszerzenie zawiera wszystko, czego potrzeba, by stworzyć niestandardowy formularz. Opiera się na prostym, front-endowym edytorze, który ułatwia proces tworzenia i eliminuje potrzebę samodzielnego pisania kodu.

Pozostałe zalety tego pluginu to między innymi: nielimitowana ilość formularzy, obsługa shortcode, gotowe szablony czy eksport danych do pliku CSV.

 

2. RegistrationMagic

RegistrationMagic, jak sama nazwa wskazuje, to magiczna wtyczka WordPress ułatwiająca tworzenie niestandardowej rejestracji użytkowników. Umożliwia ona dostosowanie kilku różnych stron rejestracyjnych dla różnych grup odwiedzających.

plugin registrationmagic

 

Plugin ten opiera się na potężnym edytorze wizualnym, który przywraca webmasterom kontrolę nad każdym aspektem rejestracyjnym. Co ciekawe, autorzy udostępniają też integrację z pluginami typu WooCommerce.

Ciekawymi zaletami tego rozszerzenia są między innymi: dostosowywanie formularza do konkretnej grupy odbiorców, obsługa reCaptcha czy kompatybilność z WooCommerce.

 

3. Ultimate Member

Ultimate Member jest nie tylko pluginem do niestandardowej rejestracji, ale również potężnym narzędziem do tworzenia systemu użytkowników. Oferuje zaawansowane funkcje w intuicyjnym wydaniu i pozwala przekształcić naszą witrynę w portal społecznościowy.

wtyczka ultimate member

 

Wtyczka ta sprawdzi się doskonale zarówno dla stron hobbystycznych, jak i witryn biznesowych. Umożliwia dostosowanie profili użytkowników, korzystanie z logiki warunkowej w formularzach i umieszczenie katalogu członków na stronie.

Pozostałymi zaletami tej wtyczki są między innymi: rozszerzone profile użytkowników, niestandardowe pola rejestracyjne czy określone reguły dostępu.

 

4. WP User Manager

WP User Manager to wtyczka WordPress podobna do UltimateMember. Ułatwia ona dostosowywanie formularzy rejestracji i formularzy logowania oraz zaawansowane zarządzanie użytkownikami.

plugin wp user manager

 

Co ciekawe, autorzy WP User Manager udostępniają niektóre rozszerzenia premium całkowicie za darmo. Warto tutaj wymienić takie funkcje jak narzędzie do usuwania konta, niestandardowe adresy URL pod SEO czy eksport danych osobowych.

Z innych zalet omawianego rozszerzenia warto wymienić: funkcje tłumaczenia tekstu, przyjazność dla programistów, reguły ograniczeń i dostępu czy niestandardowe przekierowania.

 

5. Easy Registration Forms

Easy Registration Forms to niezwykle intuicyjny plugin do dostosowywania formularza rejestracji WordPress. Jest on stosunkowo nowym i mało znanym rozszerzeniem, ale wróżymy mu świetlaną przyszłość.

wtyczka easy registration forms

 

Omawianie rozszerzenie posiada prawdopodobnie najbardziej prosty w użytkowaniu edytor pośród wszystkich wymienionych pluginów. Dodatkowo, oprócz formularzy rejestracyjnych, obsługuje też formularze kontaktowe, co pozwala ograniczyć liczbę wtyczek w naszej witrynie WordPress.

Pozostałe zalety tej wtyczki to między innymi: intuicyjny edytor w stylu „drag & drop”, generowanie raportów czy kompatybilność z MailChimp/MailPoet.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!