6 darmowych wtyczek do systemu rezerwacji WordPress

 

System rezerwacji WordPress

WordPress jest nie tylko prostym systemem do tworzenia stron wizytówek, ale również idealną platformą sprzedażową dla małych firm. Jeżeli prowadzisz biznes, w którym rezerwacje lub booking spotkań są kluczem do sukcesu, powinieneś rozważyć użycie „czegoś więcej” niż tylko strona główna i podstrona kontaktowa. W celu pozyskania nowych klientów, umożliwienie rezerwacji online będzie strzałem w dziesiątkę.

pluginy - rezerwacja wordpress

 

Rezerwacja na stronie WordPress? Najłatwiejszym sposobem dodania takiego systemu będzie instalacja dedykowanej wtyczki.

W tym zestawieniu, oprócz 5 darmowych pluginów do rezerwacji online, przedstawimy też ich główne zalety oraz odpowiemy na pytanie, kto powinien rozważyć ich implementację.

 

Czy potrzebuję wtyczki do rezerwacji online?

Chociaż pluginy WordPress z naszego zestawienia są darmowe, miejmy na uwadze, że Twój czas na pewno nie.

Przed przystąpieniem do czytania tego artykułu i późniejszym dodaniem, aktywowaniem i skonfigurowaniem wtyczki do rezerwacji WordPress, powinieneś zadać sobie zasadnicze pytanie. Czy naprawdę tego potrzebujesz?

Poniżej znajdziesz kilka przykładów, które mogą pomóc Ci zdecydować:

  • Jeżeli jesteś właścicielem wypożyczalni samochodów, wtyczka do rezerwacji ułatwi klientom proces wynajmowania pojazdu i znacząco skróci jego czas.
  • Być może Twój biznes przebiega w oknach spotkań (jesteś terapeutą, lekarzem, dentystą czy psychologiem). Wtedy system rezerwacji sprawi, że będziesz pracować bardziej wydajnie.
  • Jeśli prowadzisz salon masażu, obiekt wellness czy temu podobne, dodanie możliwości rezerwacji spotkania zaoszczędzi sporo czasu Tobie i Twojemu personelowi.
  • Możliwe, że tworzysz kursy online i generujesz większość przychodów przez internet. W takim wypadku zapis na listę czy rezerwacja online będzie wymogiem.
  • Jeżeli wykonujesz działalność coachingową, prowadzisz konsultacje lub poradnię, system rezerwacji ułatwi planowanie spotkań z klientami.

Restauracja, wynajem pokoi, sprzedaż biletów lub miejsc na szkolenia, … tego typu przykładów moglibyśmy podać nieskończoność. Jeśli w swoim modelu biznesu znajdujesz podobieństwa do tych wymienionych wyżej, rozważ wprowadzenie pluginu do rezerwacji.

 

 

Zalety systemu rezerwacji na stronie WordPress

Gdy odpowiedź na poprzednie pytanie brzmi „TAK!”, przejdźmy do zalet zaimplementowania funkcjonalności bookingu. Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których system rezerwacji jest bardzo cennym zasobem na stronie internetowej.

wordpress system rezerwacji

 

1. Ulepszenie doświadczenia użytkownika

Niektórzy ludzie lubią zadzwonić i porozmawiać osobiście przez telefon, lub po prostu napisać na live-chat, by umówić się na spotkanie. Istnieje jednak spora grupa osób, którzy chcą w szybki sposób zarezerwować usługę przez internet, bez rozmowy z innymi. Dla wspomnianej grupy, wtyczka do rezerwacji poprawia komfort na stronie, ponieważ umożliwia im zamówienie konsultacji czy spotkania za pośrednictwem witryny bez tracenia czasu.

2. Oszczędność czasu

Poruszając kwestię tracenia czasu, musimy zaznaczyć, że dotyczy to nie tylko klientów, ale również Ciebie! Instalując plugin do rezerwacji, możesz zachęcać wcześniejszych odwiedzających do samodzielnej rezerwacji. Oznacza to początek końca wymiany e-maili i niespodziewanych telefonów. To duże ułatwienie pracy, jeżeli prowadzisz małą firmę lub jednoosobową działalność – system rezerwacji pozwoli Ci się skupić na ważniejszych rzeczach!

3. Zwiększenie konkurencyjności

Gdy posiadasz atrakcyjną stronę WordPress, która zachęca klientów do skorzystania z Twoich usług, wtyczka do rezerwacji online może okazać się przełomowym krokiem na drodze do jeszcze większej konkurencyjności firmy. Istnieje bowiem masa witryn, które oferują możliwość zarezerwowania spotkania przez internet. Aby się o tym przekonać, wejdź na strony swoich konkurentów! Wprowadzenie takiej opcji we własnej witrynie WordPress to odblokowanie nowego kanału sprzedaży.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Rezerwacja WordPress: 6 darmowych wtyczek

Podsumowując wszystkie wyżej wymienione aspekty, dodanie rezerwacji online, zależnie od sytuacji, może wpłynąć pośrednio lub bezpośrednio na zwiększenie przychodów dla Twojej firmy. Czemu więc nie spróbować skoro pod ręką mamy kilkanaście darmowych pluginów WordPress. Poniżej przedstawiamy 6 z nich.

plugin wp simple booking calendar

 

WP Simple Booking Calendar, jak sama nazwa wskazuje, to szybkie i proste rozwiązanie do rezerwacji online. Jest to jedna z najbardziej podstawowych wtyczek na rynku, ale jest też wystarczająco mocna, aby zadowolić bardziej wymagających administratorów stron WordPress. Może zostać użyta do praktycznie każdego rodzaju rezerwacji online, umożliwiając klientom sprawdzenie dostępności terminów.

plugin booking calendar

 

Booking Calendar nie jest pełnoprawnym systemem rezerwacji, albowiem wtyczka działa na zasadzie formularza kontaktowego. W gwoli ścisłości – bardzo rozbudowanego formularza. Proces rezerwacji, kalendarz i pola wyboru połączone w jednym narzędziu to bardzo dobry pomysł dla osób rozpoczynających jednoosobową działalność gospodarczą.

plugin salon booking

 

Salon booking system idealnie nadaje się do wszystkich rodzajów salonów – od salonów fryzjerskich, przed sklepy z indywidualnymi zestawami kosmetyków, aż po salony masażu i spa. Nie będziesz musiał przejmować się przyjmowaniem nowych rezerwacji w trakcie obsługi innych klientów. Wtyczka rezerwacji online i system spotkań wykonają tę pracę za Ciebie!

plugin sagenda system wordpress

 

Sagenda sprawdza się wyśmienicie dla właścicieli niedużych projektów i startujących freelancerów, którzy rozglądają się za nowymi klientami. Plugin ten zadba o większość potrzeb bez żadnych opłat i pozwoli w prosty sposób zorganizować oraz uporządkować „spotkania internetowe”. Co więcej, sama wtyczka jest z góry przetłumaczona na kilkadziesiąt różnych języków.

plugin wordpress hotel booking

 

WP Hotel Booking został stworzony specjalnie dla hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych. Wtyczka zarządza rezerwacjami, pokojami i klientami, a dodatkowo pozwala skonfigurować kupony i różne plany cenowe. Sprawdzi się idealnie również dla małych przedsiębiorców okazjonalnie wynajmujących pokoje.

plugin booking ultra pro appointments

 

Booking Ultra Pro Appointments jest gotowa na wszystkie rodzaje biznesów i organizacji. Można udostępniać ją uczniom przychodzącym na korepetycje, klientom korzystających z konsultacji czy gościom ogromnych wydarzeń i imprez – wtyczka może bowiem obsłużyć setki rezerwacji w jednym momencie.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!