5 darmowych pluginów reklamowych dla Wordpress

 

 

Wtyczki reklamowe Wordpress

Spora część blogów i stron z dużym ruchem organicznym opiera się na reklamie jako głównym źródle dochodu. Dotyczy to Google AdSense, programów partnerskich czy po prostu bezpośredniej sprzedaży reklam. Pomimo że Google AdSense jest bardzo często najmniej dochodową, a zarazem ciężką w implementacji opcją, jest to najpopularniejszy sposób na zarabianie dzięki reklamom.

 

Dużym problemem, z którym spotyka się wielu twórców, jest wybór odpowiedniej strategii zarabiania, która z kolei w późniejszym okresie czasu może okazać się trudna w obsłudze i w zarządzaniu. Mówiąc w skrócie, zabawa z kodem AdSense i stroną WordPress jest dla wielu koszmarem. Czy próbowałeś kiedykolwiek śledzić banery i inne materiały reklamowe, które umieszczasz w swojej witrynie?

 

Dodawanie reklam na stronach WordPressowych

Na całe szczęście, wszystko z czasem staje się łatwiejsze, a wraz z rozwojem internetu pojawia się coraz więcej i więcej udogodnień dla właścicieli internetowych biznesów. W szczególności jeśli mówimy o najpopularniejszym CMS’ie, jakim jest WordPress.

Możesz w prosty sposób rozwiązać powyższe problemy, konfigurując w swojej WordPressowej witrynie wtyczkę do zarządzania reklamami. Pomoże ona w ogólnej obsłudze narzędzi związanych z reklamą oraz oszczędzi bardzo dużo czasu Tobie (lub Twojemu programiście), który trzeba by było poświęcić na manualne wstawienie oraz administrowanie materiałów marketingowych.

dodanie reklam wordpress

 

W tym artykule zaprezentujemy 5 darmowych wtyczek reklamowych WordPress w celu zwiększenia przychodów na Twoim blogu (i nie tylko).

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

5 bezpłatnych pluginów reklamowych

wtyczka ad inserter

Jeżeli szukasz dobrze rozwiniętej wtyczki reklamowej WordPress, polecamy rozpocząć od pluginu AdInserter. Obecnie ma on ponad 100 tys. aktywnych instalacji i ogólną ocenę bliską 4,99/5 gwiazdek, co jest z reguły rzeczą niespotykaną w WordPressowym repozytorium wtyczek. (Czy 4,99/5 gwiazdek brzmi znajomo? Tak, to również ogólna ocena naszej firmy hostingowej! J)

Wtyczka AdInserter umożliwia dodanie reklamy lub czystego kodu HTML na Twoją stronę WordPress, i może być stosowana do wszystkich rodzajów reklam. Co więcej, wtyczka ta jest polecana przez giganta z branży IT – Amazon.

Omawiany plugin pozwala wstawiać materiały reklamowe w dowolnym miejscu posta (na początku, na końcu, w środku czy nawet po określonej liczbie akapitów albo % zawartości). Możesz również wybierać wykluczone strony i posty, w których nie chcesz publikować reklam. Wszystko jest oczywiście ustawiane (prawie) w pełni automatycznie.

plugin advanced ads

Advanced Ads jest prostym menadżerem reklam tworzonym przez ‘guru reklam’ Thomasa Maiera. Na podstawie swojego doświadczenia jako programisty dostarczającego miliony reklam miesięcznie, stworzył wtyczkę Advanced Ads jako potężne, ale bardzo lekkie rozwiązanie, pozwalające na dodatkowe testowanie i optymalizacje materiałów reklamowych. W chwilii pisania artykułu, omawiane rozszerzenie działa na ponad 60 tys. instalacji WordPress oraz posiada ocenę 4,9/5 gwiazdek.

Advanced Ads działa od paru lat, a sam programista jest osobą aktywną na forach pomocy technicznej. Wtyczka obsługuje wszystkie formaty materiału marketingowego, takie jak rotacja reklam, widżety itp. Zauważalnym problemem jest jednak minimalny spadek wydajności strony, jeśli używane będą wszystkie funkcje dostępne w tym pluginie, co może okazać się jedynym przeciwskazaniem implementacji owej wtyczki na stronach z dużym ruchem.

wtyczka ad rotate

AdRotate jest jedną z najstarszych wtyczek reklamowych WordPress i jest dostępna publicznie od przeszło 4 lat. Posiada ona ponad 50 tys. aktywnych instalacji oraz ogólną ocenę 4,5/5 gwiazdek.

AdRotate cechuje łatwe zarządzanie i mozliwość edycji wyświetlania reklam bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Możesz dodawać, konfigurować i usuwać podgląd wielu banerów za jednym zamachem. Możesz też eksperymentować z geolokalizacją, wyświetlając reklamy tylko użytkownikom z danego kraju.

Zaplanowanie wygaśnięcia każdej jednej reklamy po określonym czasie lub po określonej liczbie odsłon jest tylko jedną z funkcji tego pluginu. W przypadku gdy dana reklama niedługo straci ważność, otrzymasz o tym powiadomienie na e-maila, a nawet na telefon, jeśli posiadasz system iOS/Android

plugin adsense WPQuads

AdSense Plugin WP Quads jest następcą zaniechanej wtyczki Quick AdSense, która była najczęściej pobieranym pluginem reklamowym WordPress. Została napisana od nowa z bardzo solidną bazą kodu przez zespół, który tworzy popularne rozszerzenie MashShare (o którym pisaliśmy w artykule o 5 darmowych wtyczkach social-media). Obecnie ma ona blisko 90 tys. aktywnych instalacji oraz podobnie jak AdInserter ocenę bliską 5/5 gwiazdek.

Jeśli chcesz korzystać w swojej witrynie jedynie z Google AdSense i szukasz sposobu na przyśpieszenie całego procesu, to AdSense Plugin WP Quads będzie świetnym rozwiązaniem. Jedną z najbardziej wartościowych funkcji jest wspieranie reklamy Google AMP, a jeśli korzystałeś do tej pory z poprzedniej wersji Quick AdSense, otrzymujesz możliwość szybkiej i łatwej migracji do aktualnej wersji poprzez funkcję „szybkiego importu”.

wtyczka wp-insert

WP-Insert jest kolejną, a zarazem ostatnią wtyczką w naszym zestawieniu 5 darmowych pluginów reklamowych WordPress. Pozwala ona na bardzo obszerne zarządzanie reklamami i jest w pełni zoptymalizowana dla Google AdSense. Obecnie posiada ona blisko 40 tys. aktywnych instalacji oraz ogólną ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Hasło, którym WP-Insert jest promowany, brzmi „The Ultimate WordPress Plugin” i nie można się z tym nie zgodzić, ponieważ powyższy plugin robi więcej niż tylko umieszczenie reklamy tu i tam. Jednakże im więcej funkcji, tym więcej ewentualnych problemów – i tak jest niestety w tym przypadku. Wtyczka ma jeszcze wiele do nadrobienia, żeby można było ją nazwać numerem 1, ale jeśli masz doświadczenie jako developer WordPressa, wszystko powinno pójść dosyć łatwo.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!