LiteSpeed – czy to najszybszy serwer www?

 

 

Czym jest LiteSpeed

LiteSpeed jest serwerem www, znanym z zapewniania doskonałej wydajności i lepszej skalowalności hostingu. Jest rozwiązaniem dla dużej części dotychczasowych problemów wydajnościowych, z którymi na codzień mieli do czynienia hostingodawcy, jak i sami właściciele stron internetowych. Zawiera on imponujące funkcje i przyjazny dla użytkownika panel kontrolny, dostępny dla kilku istniejących systemów zarządzania treścią i platform ecommerce, w tym Wordpress czy PrestaShop.

LiteSpeed jest nie tylko szybszy, ale i dodatkowo bardziej oszczędny od pozostałych, co może potwierdzić ilość zużytego transferu na koniec miesiąca. Omawiany przez nas serwer obsługuje procesy PHP w krótszym czasie, posiada wbudowane (zaawansowane) zabezpieczenia i na domiar tego jest kompatybilny z Apache. Dzięki tej kompatybilności, Litespeed może korzystać z takich funkcji jak mod_rewrite, .htaccess, itp.

Wielu uważa, że jest on doskonałą podstawą, jeśli chodzi o kwestie szybkości i stabilności, co jest potwierdzane w wielu testach wydajnościowych – no i oczywiście w praktyce, na JChost.pl.

litespeed serwer www

 

Dlaczego właśnie LiteSpeed

Wydajność

LiteSpeed poprawia wydajność oraz skalowalność stron internetowych znajdujących się na danej platfomie hostingowej. Może on obsługiwać dużą liczbę odwiedzających jednocześnie, zapewniając minimalne wykorzystanie zasobów serwera. Sam kod LiteSpeed jest doskonale zoptymalizowany pod kątem zwiększania wydajności PHP i obsługi zarówno statycznych, jak i dynamicznych stron. To sprawia że witryny ładują się w szybszym tempie, niż ma to miejsce przy innych konfiguracjach, np. standardowym Apache.

LiteSpeed jest wyposażony w silnik pamięci podręcznej ESI, a więc z łatwością może implementować nawet najbardziej kompleksowe zadania cache’owania. Jest to w dzisiejszych czasach niezbędna funkcja, używana przez większość webmasterów, spełniająca wymagania bardzo dynamicznych aplikacji i stron internetowych.

W praktyce:

duze strony litespeed
stabilnosc litespeed

 

Efektywność

W porównaniu do 2 najszybszych konfiguracji, opartych o Apache i Ngnix, serwer Litespeed zapewnia nawet 8x szybszą prędkość ładowania strony oraz o 98% mniejsze zużycie zasobów serwera. Nie można przy tym pominąć inteligentnych funkcji przydzielania zasobów, zależnie od ilości użytkowników.

Jako że LiteSpeed zmniejsza obciążenie sprzętu, oznacza tym samym oszczędność kosztów, czego najlepszym przykładem może być ilość zużywanego transferu, czyli zmora dla właścicieli dużych, popularnych portali internetowych.

W praktyce:

opinia o szybkosci litespeed
opinia o magento litespeed

 

Bezpieczeństwo

LiteSpeed posiada wbudowane rozszerzenie anty-DDOS i działa doskonale chociażby z funkcją Apache mod_security. Ponadto LiteSpeed zawiera inteligentne funkcje ograniczenia przepustowości oraz limitu połączeń dla danego IP (tzw. Per-IP connection). Tym samym, adresy IP, które wywołują zbyt wiele połączeń lub żądań, są blokowane, co powstrzymuje potencjalne ataki hakerskie (np. z użyciem botneta) i chroni serwer przed ewentualnym przeciążeniem.

 

Platformy kompatybilne z LiteSpeed

Systemy zarządzania treścią (CMS)

  • WordPress
  • Joomla
  • Drupal

Systemy e-commerce

  • PrestaShop
  • Magento
  • ShopGold

Pozostałe systemy

  • MediaWiki
  • XenForo

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce, działający na serwerze LiteSpeed.

 

Statystyki i testy

Gdy już poznamy prawdę o tym, że LiteSpeed jest serwerem, który swoimi funkcjonalnościami i szybkością bije na głowę wszystkie inne platformy, powinniśmy spojrzeć na statystyki i efekt użycia LiteSpeed w praktyce. We wszystkich dostępnych testach, opisywany przez nas serwer, wykazuje kompletną dominację nad resztą – bez względu na fakt, jaki aspekt jest testowany.

W użytych przez nas grafikach, przedstawiona została najbardziej wiarygodna metoda sprawdzania szybkości danego serwera, poprzez porównanie ilości zapytań/żądań na sekundę. Statystyki dotyczą: LiteSpeed, Apache i ngnix. 

Dla Wordpressa

litespeed Wordpress szybkosc

 

Test opierał się na konfiguracji: LiteSpeed Enterprise (LSWS) przy użyciu prawdopodobnie najszybszych dostępnych wtyczek pamięci podręcznej W3 Total Cache i WPRocket WordPress, a następnie wtyczką LiteSpeed Cache dla WordPress. Porównywane były najpopularniejsze konfiguracje: Apache przy użyciu tych samych wtyczek pamięci podręcznej, W3 Total Cache i WPRocket WordPress, oraz Ngnix przy użyciu pamięci podręcznej FCGI.

Apache (z włączoną funkcją keep-alive) wykonywał około 1300 żądań na sekundę za pomocą W3TC i 700 żądań za pomocą WPRocket. Przy tej samej konfiguracji, LiteSpeed (LSWS) używając W3TC i WPRocket obsłużył około 4800 żądań na sekundę. Korzystając natomiast z LiteSpeed Cache dla Wordpress, ilość żądań wyniosła z łatwością 5200, co stanowi nawet 8x współczynnik poprawy.

 

Dla Magento

litespeed Magento szybkosc

 

Test opierał się na konfiguracji: LiteSpeed Enterprise (LSWS) przy użyciu wtyczki LiteMage Cache. Porównywane były najpopularniejsze konfiguracje: Apache oraz Ngnix korzystając z funkcji Varnish.

Na tym wykresie przedstawiona została liczba żądań na sekundę, przy czym każdy użytkownik odwiedzał 1-10 i 100 stron przed wyjściem. LiteSpeed z dodatkiem LiteMage Cache wykonał o 3228% więcej żądań niż Apache + Varnish i o 4892% więcej żądań niż Ngnix + Varnish.

*przedstawione grafiki pochodzą z oficjalnych testów LiteSpeed, dostępne są na stronach https://www.litespeedtech.com/benchmarks

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordpressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!