4 darmowe wtyczki antyspamowe WordPress

 

Anty-spam WordPress

Twoja witryna WordPress zyskuje na popularności, ruch z tygodnia na tydzień jest coraz większy, a sprzedaż wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Taki scenariusz u każdego powoduje uśmiech na twarzy. Nie można jednak zapominać, że wzrost pozytywnych kwestii wiąże się też ze wzrostem kwestii negatywnych. Więcej klientów, to więcej problemów do rozwiązania. Więcej zainteresowanych, to więcej wiadomości do przeczytania i … komentarzy spamowych do usunięcia.

wtyczki - anty spam wordpress

 

Jeśli prowadzisz blog lub witrynę WordPress, na której funkcja komentarzy jest włączona, najprawdopodobniej dobrze znasz widok bezsensownych komentarzy będących spamem. Czasem wyglądają niepozornie i trudno z góry oznaczyć je jako spam, a czasem są tak oczywiste, że nie trzeba ich czytać, by wiedzieć, że powinny trafić do kosza.

Taki spam jest uciążliwy i sprawia, że tracisz czas, który mógłbyś wykorzystać na zrobienie czegoś bardziej produktywnego. Szczególnie, jeśli samodzielnie sortujesz, oznaczasz i usuwasz komentarze.

Na całe szczęście z pomocą przychodzą wtyczki antyspamowe WordPress, które gaszą iskrę, jeszcze zanim ognisko zaczyna płonąć. Dzięki nim, większość komentarzy spamerskich w ogóle nie przechodzi dalej. A jeśli im się to uda, bardzo szybko trafiają do folderu „Spam”.

W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy 4 najlepsze wtyczki anty-spamowe, które skutecznie radzą sobie z niechcianymi komentarzami na WordPressie. Zanim to jednak zrobimy, przyjrzymy się najważniejszym funkcjom takich pluginów.

 

 

Co musi posiadać wtyczka antyspamowa?

Zapobieganie spamowi za pomocą wtyczek WordPress warto rozpocząć od zrozumienia ich ingerencji w naszą witrynę. Zapoznanie się z najważniejszymi cechami i funkcjami takich pluginów może okazać się pomocne przy wyborze.

wtyczka antyspamowa - wordpress

 

W pluginie antyspamowym jest wiele rzeczy, których powinieneś oczekiwać, i o których wiesz, że istnieją. Jest jednak przynajmniej kilka aspektów, o których możesz nie wiedzieć, a powinieneś.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

Oto aspekty, o których należy pamiętać:

  • Brak niepotrzebnych akcji: Zapobieganie spamowi nie może utrudniać swobodnej dyskusji nie-botom. Zabezpieczenie nie powinno więc wymagać od zwykłych użytkowników dodatkowych akcji, takich jak zaznaczenie pola wyboru czy wpisanie captcha. Chcesz bowiem utrudnić życie botom, nie ludziom.
  • Nieobciążanie bazy danych: Dobra wtyczka anty-spam nie powinna oznaczyć komentarza jako spam. Dobra wtyczka powinna nie tylko nie dopuścić do jego pojawienia się na stronie, ale też w bazie. Dzięki temu spada liczba żądań SQL, co oznacza mniejsze obciążenie serwera.
  • Weryfikacja śledzenia: Oprócz kwestii, które trzeba unikać, są też kwestie pożądane. Tzw. trackback validation to funkcja śledząca, która działa na zasadzie filtra porównującego adres IP klienta przychodzącego z adresem IP serwera, dzięki czemu pozwala łatwo wykryć spam. Tego chcesz!
  • Statystyki: Wszyscy lubimy liczby – szczególnie jeśli dotyczą nas samych. Statystyki pluginu zwalczającego spam to nie tylko ładnie wyglądające rubryki danych, ale też źródło potrzebne do analizy, przygotowujące nam pole do dalszej optymalizacji ustawień i lepszej konfiguracji wtyczki.

Warto wiedzieć: Istnieje kilkadziesiąt pluginów antyspamowych WordPress. Aby ułatwić Ci zadanie, w naszym zestawieniu umieściliśmy jedynie renomowane wtyczki, które spełniają zdecydowaną większość lub wszystkie wymienione wyżej wymogi.

 

 

Anty-spam WordPress  – 4 darmowe wtyczki

Model biznesowy WordPressa – jeśli można tak w ogóle nazwać projekt open-source – jest bardzo przyjazny programistom. Wraz z rosnącą popularnością, w oficjalnym repozytorium można znaleźć prawie każdy rodzaj wtyczki. Wszystkie z nich są darmowe, choć dostępne są też wersje premium.

W naszym zestawieniu uwzględnimy jedynie darmowe pluginy antyspamowe i nie będziemy opisywać płatnych odpowiedników.

Oto 4 najlepsze i w pełni darmowe pluginy antyspamowe:

 

1. Akismet

Akismet jest jedną z najpopularniejszych wtyczek antyspamowych dla WordPress. Dzieje się tak, ponieważ Akismet jest po prostu dobry. Wtyczka wykonuje wszystkie działania ze scentralizowanego serwera, który dokładnie sprawdza niechciane wiadomości i jest w stanie szybko zidentyfikować spam WordPress.

plugin antyspamowy - akismet wordpress

 

Wtyczka ta została zaprojektowana przez Automattic – ludzi, którzy stworzyli WordPressa. Jest to jeden z wielu powodów, dla których nie powinieneś zawracać sobie głowy takimi kwestiami jak np. kompatybilność. Jedyną i największą wadą jest wymóg opłacenia wersji premium przy użytku komercyjnym.

 

2. Antispam Bee

Antispam Bee to nie tylko kreatywna i zachęcająca do pobrania nazwa, ale też kompleksowe rozwiązanie przeciwko niechcianym komentarzom spamowym. Wtyczka śledzi adresy IP, dzięki czemu spamerzy są szybko eliminowani, a zwykli Internauci oznaczani, jako zaufani.

wtyczka antispam bee - wordpress

 

Omawiany plugin zawiera, oprócz najważniejszych, podstawowych funkcji, również wbudowany system powiadomień, który informuje nas na bieżąco o problemach ze spamem. Ogromnym plusem jest dostępność wszystkiego, co potrzebne, całkowicie za darmo.

 

3. WordPress Zero Spam

WordPress Zero Spam to kolejna w pełni bezpłatna wtyczka o ciekawej nazwie, która zatrzymuje spam rejestracyjny, spam w komentarzach oraz spam w formularzu kontaktowym. W jednym zwrocie można tę wtyczkę opisać po prostu jako „zero spamu”.

plugin wordpress zero spam

 

Największą zaletą tejże wtyczki jest niesamowita skuteczność. Jednak istnieje też jedna wada, o której wspominaliśmy w części opisującej najważniejsze funkcje antyspamowe. Mowa o dodatkowym polu w formularzach, który muszą wypełnić również osoby nie mające ze spamem nic wspólnego.

 

4. Spam protection, AntiSpam by CleanTalk

Spam protection, AntiSpam by CleanTalk to wysokiej jakości plugin mogący pochwalić się wielowarstwową ochroną przeciwspamową. Nie tylko chroni naszą witrynę WordPress przed pojedynczymi komentarzami, ale również skutecznie blokuje zmasowane ataki spambotów.

wtyczka spam protection - wordpress

 

Wspomniana ochrona to największy atut tego pluginu. Pierwsza warstwa to zabezpieczenie oparte na cookies ze skryptami JS, które poradzi sobie z farmami botów. Druga warstwa to dodatkowe zabezpieczenie przed zaawansowanymi algorytmami wspierającymi te ‘bardziej sprytne’ boty.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!