5 darmowych wtyczek do forum WordPress

 

Forum WordPress

Chociaż WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS) przystosowanym głównie do obsługi blogów i witryn biznesowych, wszechstronność platformy znacznie wykracza poza te podstawowe zastosowania. Wszystko za sprawą dziesiątek tysięcy wtyczek.

forum wordpress

 

Korzystając z wtyczek jesteś w stanie rozbudować swoją stronę, zoptymalizować ją lub rozszerzyć jej funkcjonalność. Idealnym przykładem pierwszego zastosowania są pluginy forum dyskusyjnego.

Wspomniane pluginy sprawdzą się w różnych scenariuszach. Z ich pomocą możesz albo dodać sekcję forum wewnątrz istniejącej witryny, albo stworzyć od podstaw zupełnie nowe forum dyskusyjne oparte na WordPressie.

Właśnie na tym skupimy się w dzisiejszym artykule! Najpierw odpowiemy, jakie zalety niesie stworzenie lub dodanie forum dyskusyjnego na stronie WordPress, a następnie przedstawimy 5 darmowych wtyczek, które to umożliwiają.

 

 

Jakie zalety niesie forum w witrynie WordPress?

Fora internetowe są jednym z najstarszych sposobów komunikacji online, które pozostają skuteczne i przydatne aż po dziś dzień. Dają Ci możliwość tworzenia wirtualnej społeczności, łączenia się z innymi, dyskusji, dzielenia się pomysłami i wzajemnego wspierania się.

wtyczki wordpress forum

 

Biorąc pod uwagę ich zalety, dodanie tego typu funkcjonalności w niektórych witrynach WordPress może być ogromnym krokiem w przód.

Oto 3 korzyści, które niesie dodanie forum na stronie WordPress:

  • Po pierwsze, dodanie sekcji forum wewnątrz witryny może przyciągnąć więcej organicznych odwiedzających. Ze względu na przystępną formę, w wielu przypadkach wątki na forum przewyższają inne typy treści w wynikach wyszukiwania.
  • Po drugie, posiadanie funkcjonalności forum WordPress jest również świetne, gdy mowa o zaangażowaniu użytkowników w witrynie. Dzięki temu, mają możliwość podzielenia się swoimi opiniami i pomysłami, zadawania pytań oraz ogólnego niesienia pomocy innym.
  • Po trzecie, forum jest dobrym sposobem na jednoczesne zaoferowanie wsparcia swoim klientom, jak i oszczędność czasu. Nie tylko odpowiadasz na pytanie klienta, ale także tworzysz publiczny zapis tej odpowiedzi, który mogą znaleźć inni czytelnicy.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

Forum dyskusyjne WordPress: 5 darmowych wtyczek

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego warto rozważyć instalację wtyczki forum WordPress, przejdźmy do najlepszych dostępnych opcji.

Dzięki nim nie będziesz musiał korzystać z innego systemu zarządzania treścią albo dedykowanego skryptu. Wystarczy, że pobierzesz, aktywujesz, a następnie skonfigurujesz ustawienia pluginu.

Notatka: Chociaż podstawowa funkcjonalność pozostaje jednakowa dla wszystkich pluginów w naszym zestawieniu, ich poszczególne funkcje mogą się nieco różnić. Niektóre są świetne do stworzenia tradycyjnego forum, podczas gdy inne umożliwiają utworzenie rozbudowanej sieci społecznościowej.

Oto 5 darmowych wtyczek do forum dyskusyjnego WordPress:

 

1. bbPress

bbPress jest bez wątpienia najlepszą wtyczką do forum dyskusyjnego, jeśli chodzi o integrację z rdzeniem systemu. Została bowiem opracowana przez Automattic – tych samych ludzi, którzy stoją za WordPressem.

wtyczka wordpress bbpress

 

Omawiany plugin jest łatwy w konfiguracji, moderacji i konserwacji, a ponadto wyróżnia się szybkością i lekkością kodu. Mimo swojej prostoty, nadal zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować stabilne i funkcjonalne forum internetowe.

Jeśli jednak podstawowa funkcjonalność okaże się niewystarczająca, możesz skorzystać z ponad 200 dostępnych rozszerzeń.

 

2. BuddyPress

BuddyPress – podobnie jak bbPress – jest oficjalnym projektem zespołu odpowiedzialnego za tworzenie WordPressa. Chociaż może zostać użyty do stworzenia forum dyskusyjnego, jego głównym przeznaczeniem jest budowa sieci społecznościowej.

wtyczka wordpress buddypress

 

Dzięki tej wtyczce, jesteś w stanie stworzyć pełnoprawną społeczność online na stronie WordPress, z profilami użytkowników i strumieniami aktywności. Twoi użytkownicy będą mieli możliwość dodawania znajomych, wysyłania wiadomości i publikowania postów na osi czasu.

Co ciekawe, buddyPress jest w pełni kompatybilny z bbPress. Łącząc oba te rozszerzenia możesz utworzyć naprawdę rozbudowaną witrynę dyskusyjną.

 

3. wpForo Forum

wpForo to kolejna darmowa wtyczka, dzięki której przekształcisz swoją witrynę WordPress w pełnoprawne forum dyskusyjne. Jest odpowiednia zarówno dla małych, jak i dużych społeczności internetowych.

wtyczka wordpress wpforo forum

 

Korzystając z tego rozszerzenia, otrzymujesz możliwość stworzenia nowoczesnego serwisu, w którym użytkownicy oprócz publikowania wątków i dodawania odpowiedzi, mogą głosować, subskrybować tematy i otrzymywać powiadomienia.

Minusem wpForo jest to, że ustawienia wtyczki są nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku poprzedników i mogą okazać się wyzwaniem dla początkujących.

 

4. Asgaros Forum

Asgaros Forum to – tak jak wszystkie wtyczki w tym zestawieniu – darmowy plugin umożliwiający dodanie forum wewnątrz WordPressa, ale – w przeciwieństwie do pozostałych – nie zawiera żadnych płatnych dodatków.

wtyczka wordpress forum asgaros

 

Wtyczka ta opiera się na minimalistycznym stylu nawiązującym do oldschoolowych forów dyskusyjnych. Co prawda styl ten może zostać dostosowany, lecz w tym celu będziesz potrzebował podstawowej wiedzy z zakresu kodowania.

Sam proces instalacji jest szybki i intuicyjny, dzięki czemu Twoje forum będzie gotowe do pracy w mgnieniu oka.

 

5. Discussion Board

Discussion Board jest przy zaledwie 2000 aktywnych instalacji nieco mniej znanym rozszerzeniem do utworzenia forum dyskusyjnego. Mimo niewielkiej popularności utrzymuje wysoką ocenę na poziomie 4.9 / 5 gwiazdek.

wtyczka wordpress discussion board

 

Omawiany plugin można zaliczyć do grupy freemium, ponieważ darmowa wersja zawiera jedyne podstawowe funkcjonalności forum. Aby uzyskać dostęp do bardziej rozbudowanych funkcji, będziesz musiał zakupić plan premium.

W przeciwieństwie do innych wtyczek omówionych powyżej, Discussion Board zawiera opcję konfiguracji ról użytkownika na bazie standardowych ustawień WordPress.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!