7 powodów, dlaczego warto wybrać hosting WordPress

 

Dlaczego warto wybrać hosting WordPress?

Prowadzenie bloga lub witryny internetowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Najpierw musisz zadbać o projekt strony, następnie o jej treść, a na końcu o marketing. Ale zanim to zrobisz, powinieneś upewnić się, że Twoja strona działa płynnie, a Twój usługodawca hostingowy nie przyprawia Cię o ból głowy.

hosting wordpress - dlaczego warto wybrac?

 

Obecnie większość firm hostingowych koncentruje się na dostarczaniu budżetowych rozwiązań z myślą o stronach dla małych firm. Założenie konta w takiej firmie kosztuje często nie więcej niż kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie.

W przypadku stron WordPress sprawa wygląda nieco inaczej. Jeśli prowadzisz witrynę na tym CMS-ie, warto abyś rozważył zakup dedykowanego hostingu WordPress. Co prawda kosztuje on więcej niż tani hosting współdzielony, ale za jego ceną idzie jakość, którą docenią Twoi odbiorcy.

W dzisiejszym artykule omówimy, czym jest i co wyróżnia hosting WordPress. Następnie przejdziemy do ‘wisienki na torcie’ i przedstawimy 7 powodów, dlaczego warto wybrać taki hosting.

 

 

Czym jest hosting WordPress?

Hosting WordPress to szczególny rodzaj hostingu, który koncentruje się na witrynach WordPress. Oprócz realizacji codziennych zadań związanych z zarządzaniem serwerem, usługodawca udostępnia szereg dodatków i usług, które mają na celu ułatwić prowadzenie witryny WordPress – w tym m.in. automatyczne aktualizacje i kopie zapasowe, dodatkowe zabezpieczenia oraz funkcje optymalizacyjne.

hosting wordpress - czym jest?

 

Co więcej, jedną z najważniejszych cech hostingu WordPress (gdy mowa o renomowanych firmach hostingowych) jest wsparcie premium. Zespół techniczny składa się bowiem z prawdziwych ekspertów od WordPressa, a nie kogoś, kto w momencie odpisywania na maila czyta podręcznik pomocy technicznej.

Czy zarządzany hosting WordPress jest dla Ciebie? Jeśli prowadzisz stronę WordPress – oczywiście! Ideą takiego hostingu jest oferowanie całkowicie bezproblemowego doświadczenia, z myślą o WordPressie. Dzięki temu możesz skupić się na prowadzeniu swojej strony i robieniu tego, w czym jesteś dobry, zapominając jednocześnie o kwestiach technicznych po stronie serwera.

Gdyby podejść do owego tematu pół żartem, pół serio, można by opisać hosting WordPress jako „pięciogwiazdkowy hotel dla WordPressa” lub „posiadanie grupy ekspertów od najpopularniejszego na świecie CMS-a po swojej stronie”.

Warto wiedzieć: Hosting to usługa oferowana przez firmę hostingową, która odnosi się do przechowywania strony internetowej na publicznie dostępnym serwerze. Wchodząc w szczegóły – polega ona na wynajęciu części serwera, który jest włączony przez 24/7, dzięki czemu strona internetowa może zostać otwarta z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy.

 

 

7 powodów, dlaczego warto wybrać hosting WordPress

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów hostingu. Duży odsetek dostawców oferuje zarówno zarządzane i niezarządzane rozwiązania hostingowe.

Dla niektórych osób najlepszy będzie standardowy hosting współdzielony, nawet jeśli korzystają oni z WordPressa. Dla innych absolutnie niezbędny będzie z kolei dedykowany hosting dla WordPressa.

Jeśli zastanawiasz się, do której grupy się zaliczasz i nie jesteś pewny, czy warto wybrać hosting WordPress, poniżej przedstawiliśmy główne powody, dla których powinieneś rozważyć wybór właśnie tego typu planu hostingowego.

Oto 7 powodów, dlaczego warto wybrać hosting WordPress:

 

1. Wysoka wydajność WordPress

W przypadku zarządzanego hostingu WordPress, odniesiesz dużą korzyść z faktu, że cała infrastruktura technologiczna jest dostosowana do obsługi WordPressa. Oznacza to, że – w większości przypadków – witryna WordPress będzie działała lepiej, miała lepszy czas ładowania i rzadziej pojawią się na niej błędy techniczne.

hosting wordpress - wysoka wydajnosc

 

Weźmy na przykład platformę WordPress dostępną w naszej ofercie. Opiera się ona na serwerze LiteSpeed, który z kolei oferuje niestandardowy silnik buforowania – LiteSpeed Cache. Uwzględnia on funkcje najpopularniejszych motywów i wtyczek WordPress, aby zoptymalizować konfigurację najlepiej jak to tylko możliwe, jednym kliknięciem, bez absolutnie żadnej pracy po Twojej stronie.

Wspomniane buforowanie jest niebywale istotne, ale nie można zapominać o innych technologiach, takich jak np. dyski NVMe SSD, HTTP/3 czy Redis, których na próżno szukać w standardowych planach hostingowych.

Sama korzyść w zakresie wydajności strony WordPress sprawia, że hosting WordPress jest tego po prostu wart! Dzięki niezawodnej infrastrukturze, Twoja marka będzie chroniona przed ‘docinkami’ ze strony konkurencji i irytacją ze strony Twoich odbiorców. Mówiąc o ochronie, przejdźmy od razu do kolejnej zalety, jaką są zabezpieczenia.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

 

2. Zaawansowane zabezpieczenia

Nawet jeśli Twoja witryna nigdy wcześniej nie została zhakowana, bezpieczeństwo jest czymś, o czym zawsze powinieneś pamiętać. Chociaż korzystanie z dedykowanego hostingu WordPress nie jest niezawodnym sposobem ochrony witryny (abstrahując od tego, że taki sposób nie istnieje), wbudowane ulepszenia bezpieczeństwa niosą za sobą same korzyści.

hosting wordpress - zaawansowane zabezpieczenia

 

Oprócz podstaw, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe czy ograniczone próby logowania, większość dostawców hostingu zarządzanego – w tym również JCHost.pl – oferuje bardzo ścisłą warstwę zabezpieczeń. Sprawią one, że nie będziesz musiał się martwić aktywnością hakerską skierowaną w Twoją witrynę.

Bardzo często można się też spotkać z dodatkową warstwą zapory firewall – WAF – chroniącą przed różnego rodzaju atakami, np. atakami DDoS, oraz zaawansowanymi systemami antywirusowym, które chronią Cię przed złośliwym oprogramowaniem.

Na koniec pozostaje najpotężniejsza funkcja bezpieczeństwa, jaką usługodawca może zaoferować: usunięcie złośliwego oprogramowania. Niektóre firmy pomogą Ci w wyczyszczeniu witryny, jeśli zostanie ona zhakowana. To wszystko sprawia, że hosting WordPress jest droższą opcją, ale podobno… lepiej jest spać spokojnie.

 

 

3. Ekspercka pomoc techniczna

Napisanie, że dostawcy standardowego hostingu współdzielonego oferują słabe wsparcie techniczne nie byłoby uczciwe. W rzeczywistości większość firm ma doskonały i solidnie wykształcony personel, dobrze znający WordPressa. Problem w tym, że nie będą oni mogli Ci pomóc w takich kwestiach jak wydajność czy funkcjonalność witryny. Byłoby to dla nich po prostu nieopłacalne.

hosting wordpress - pomoc techniczna

 

W przeciwieństwie do hostingu WordPress, hosting niezarządzany zazwyczaj cechuje znacznie słabsza i zdecydowanie mniej spersonalizowana obsługa klienta. Usługodawca ustala w tym przypadku ograniczenia dotyczące tego, w czym będą skłonni Ci pomóc, i najczęściej będzie oczekiwał, że większość nietechnicznych problemów rozwiążesz samodzielnie.

Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, nie za bardzo znasz się na serwerach, a co najważniejsze – nie chcesz tracić czasu, hosting zarządzany WordPress będzie o wiele lepszym wyborem. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na fachową i sprawną pomoc pod wieloma względami.

 

 

4. Automatyczne kopie zapasowe

Witryny WordPress mogą zawierać dziesiątki, setki, a czasem nawet tysiące stron, postów i komentarzy. Niektóre z nich oferują również dodatkowe systemy oraz rejestrują nietypowe informacje nt. odwiedzających, czego przykładem są strony członkowskie. Jeśli nie tworzysz regularnych kopii zapasowych, ryzykujesz uszkodzenie lub utratę całej tej zawartości.

hosting wordpress - kopie zapasowe

 

Coś tak błahego jak błąd bazy danych może oznaczać katastrofę dla Twojej strony internetowej. Tworząc regularne kopie zapasowe, będziesz zawsze przygotowany na najgorszy scenariusz, ponieważ będziesz miał ‘coś do przywrócenia’.

Manualny backup może okazać się jednak co najmniej problematyczny i czasochłonny, dlatego renomowane firmy hostingowe, posiadające w swojej ofercie hosting dla WordPressa, zawsze gwarantują wykonywanie automatycznych kopii zapasowych bez dodatkowych opłat. W przypadku przeciętnych pakietów współdzielonych, backup jest uwzględniany jedynie w droższych planach.

 

 

5. Prostota zarządzania hostingiem

Z pewnością najbardziej zauważalną zaletą hostingu zarządzanego WordPress jest to, jak prostsze staje się Twoje życie, kiedy wybierzesz go zamiast rozwiązania niezarządzanego. Dotyczy to w szczególnie osób poczatkujących, które mają jedynie minimalne pojęcie na temat kwestii technicznych lub nie mają go wcale.

hosting wordpress - prostota zarzadzania

 

Skonfigurowanie całej witryny w standardowym, współdzielonym środowisku hostingowym jest zbyt skomplikowane dla osób bez doświadczenia. Aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, tacy użytkownicy będą musieli spędzić kilka dni lub tygodni, aby najpierw dowiedzieć się, jak to wszystko działa, a następnie by wdrożyć teorię w życie.

Jako że w przypadku hostingu WordPress wyzwania techniczne zostają ułatwione przez dostawcę hostingu, zaoszczędzisz sporo czasu. Co więcej będziesz mógł cieszyć się dodatkowymi narzędziami, które ułatwią Ci pracę nad stroną, takimi jak chociażby instalator aplikacji jednym kliknięciem.

 

 

6. Instalacja jednym kliknięciem

Budowa nowej witryny albo wdrożenie kopii aktualnej, np. w celach testowych, zawsze poprzedza proces instalacyjny. Pomimo, że sama obsługa strony WordPress nie należy do najtrudniejszych zadań do wykonania, tak jej manualna instalacja niestety tak. W tym miejscu pojawia się coś takiego, jak instalator aplikacji jednym kliknięciem.

hosting wordpress - instalacja jednym kliknieciem

 

Omawiany instalator aplikacji został zaprojektowany tak, aby umożliwić instalację WordPress w jak najkrótszym czasie, z poziomu panelu hostingowego, za pomocą paru kliknięć myszki. Nowa witryna jest wtedy dostępna w przeciągu dosłownie kilku chwil.

Zdecydowana większość hostingodawców w swoich planach hostingowych WordPress uwzględnia narzędzie instalacyjne. Dzięki temu, unikniesz manualnej zabawy z przekopiowywaniem plików strony i tworzeniem bazy danych, i będziesz mógł skupić się na rzeczach ważniejszych.

 

 

7. Niestandardowe narzędzia programistyczne

Niezależnie od tego, czy tworzysz nową witrynę, czy rozwiązujesz problemy z istniejąca, firmy hostingowe oferujące zarządzany hosting pod WordPressa ułatwią Ci to, zapewniając dostęp do niestandardowych narzędzi programistycznych. Najlepszym przykładem jest wspomniany wyżej instalator. Na nim się jednak nie kończy.

hosting wordpress - narzedzia programistyczne

 

Te narzędzia są dostępne bezpośrednio z poziomu panelu hostingowego. Niektórzy usługodawcy używają panel DirectAdmin lub cPanel, podczas gdy inni decydują się na zaprojektowanie własnego, niestandardowego pulpitu.

Chcesz przejrzeć dzienniki błędów witryny? Nie ma problemu. Chcesz opróżnić pamięć podręczną? Spoko. Chcesz odinstalować lub zaktualizować istniejącą witrynę internetową? Pewnie. Tego typu akcje mogą zostać wykonane korzystając z panelu hostingowego na dedykowanym hostingu WordPress.

 

 

Podsumowanie

Podsumowując, największą zaletą zarządzanego hostingu WordPress jest fakt, że firma hostingowa albo zajmie się wszystkim za Ciebie, albo udostępni Ci szereg funkcji i narzędzi, które ułatwią Ci pracę z WordPressem.

Dzięki temu, zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów, i będziesz mógł skupić się na tym, co naprawdę lubisz lub chcesz zrobić, zamiast stać się ekspertem w dziedzinie serwerów.

Chociaż koszt dedykowanego hostingu dla WordPressa jest nieco wyższy niż przeciętne plany hostingowego, do których możesz być przyzwyczajony, możesz być pewny, że warto! Uzyskasz bowiem wyższą wydajność, większe bezpieczeństwo, ekspercką pomoc techniczną, zestaw narzędzi, a co najważniejsze – spokojny sen.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!