3 najlepsze pluginy SEO dla WordPressa

 

Wtyczki SEO WordPress

Projektowanie i obsługa strony internetowej nigdy nie były prostym zadaniem. Trzeba myśleć o designie, użyteczności, prostocie, aspektach UX/UI i wielu innych. Na szczęście z pomocą w dzisiejszych czasach przychodzi multum przyjaznych edytorów umożliwiających tworzenie przyciągających i cieszących oko witryn w krótkim czasie. Najlepszym przykładem, jak zawsze, będzie system WordPress z setkami tysięcy dostepnych motywów i pluginów. Trzeba jednak pamiętać o jednym – jak piękna i przejrzysta strona by nie była i jak dużo czasu byśmy w nią nie włożyli, samym wyglądem nie stanie się popularna. Dlatego ważne jest, by już na samym początku myśleć o SEO, jako o głównym czynniku wpływającym na ruch.

najlepsze pluginy SEO wordpress

 

Twoja nowa strona może mieć świetny design i niewiarygodną zawartość, ale jeśli nie będzie wysoko w rankingu dla docelowych słów kluczowych w żadnej z popularnych wyszukiwarek, ruch będzie nadal trudny do zdobycia. Sukces małych biznesów zaczyna się właśnie od SEO.

 

Pozycjonowanie na stronach WordPress

Wysoki wynik w wyszukiwarce automatycznie daje stronie wyższy ruch oraz lepszą widoczność. Nie bez powodu mówi się, że sukces małych biznesów (tych dużych zresztą też!) zaczyna się właśnie od SEO. Dla przedsiębiorców korzystających z WordPress do zarządzania swoją witryną lub blogiem, istnieje wiele wtyczek, które pomagają w powyższej optymalizacji – i jak to z reguły bywa, jedne są lepsze, drugie są gorsze. 

wtyczki - pozycjonowanie na wordpress

 

W tym artykule podzielimy się naszą opinią i przedstawimy 3 najlepsze wtyczki SEO dla WordPressa.

 

3 najlepsze pluginy SEO

Yoast SEO (dla początkujących)

Yoast SEO jest najczęściej wybieranym pluginem SEO. Ze zdumiewającymi 17 tys. pięciogwiazdowkych ocen Yoast kontynuuje pracę nad pozycjonowaniem świata WordPress. Dzięki wielu aktualizacjom, pięknemu interfejsowi oraz przyjaznym dla początkujących opcjom, Twoje posty na blogu i stronie zaczną się wyróżniać.

plugin yoast seo

 

Yoast posiada własną stronę internetową z dziesiątkami opcji premium, ciągle rosnącą społecznością w sekcji forum oraz blogiem informacyjnym, pozwalającym dowiedzieć się więcej o SEO i kursach dla początkujących.

Dostęp do sekcji premium Yoast SEO oferuje jeszcze bardziej zaawansowane funkcje, takie jak optymalizacja słów kluczowych dla pięcu fraz na jednej stronie, podgląd wyglądu danego posta na Facebooku czy Twitterze oraz sugestie linków wewnętrznych do wysyłania użytkownikom w innych lokalizacjach strony.

To jedynie niewielka część dostępnych opcji Premium, które kosztuje niebagatela $89 za licencję dla 1 witryny (w przeliczeniu na złotówki w trakcie pisania artykułu – 334 zł)! Osoby niemające takiej sumy w budżecie, mogą nadal korzystać z darmowej wersji Yoast SEO, która swoją drogą w zupełności wystarczy przy rozkręcaniu małego biznesu online.

Wadą Yoast SEO może się jednak okazać spadek wydajności i szybkości witryny w porównaniu do okresu przed instalacją. Co więcej, przy korzystaniu z Yoast, często pojawiają się momenty, w których w panelu WordPress wyświetlają się promocje, zachęty do kupienia opcji premium itp – niektórzy takich promocji po prostu nie lubią.

 

The SEO Framework (dla średnio-zaawansowanych)

Wtyczka SEO Framework jest wyborem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiego i bardzo lekkiego pluginu SEO bez zbędnych reklam po instalacji. Nie ma w niej niektórych funkcjonalności, do których możesz być przyzwyczajony np. z Yoast (funkcji, których w gwoli ścisłości osoby z doświadczeniem w SEO nie potrzebują).

plugin seo framework wordpress

 

SEO Framework skupia się na pomaganiu tym, którzy są zainteresowani utrzymywaniem jak najwyższej prędkości witryny, a dodatkowo nie chcą tracić czasu na niejasne podpowiedzi związane z pozycjonowaniem.

SEO Framework jest przez wielu uważany za najlepszą alternatywę dla Yoast lub All-In-One SEO. My opisalibyśmy to tak: Yoast i All-In-One SEO są wolniejszymi alternatywami dla SEO Framework. Ma to związek z bardzo przejrzystymi ocenami SEO dla poszczególnych postów/stron, z elastycznymi opcjami kierowania słowami kluczowymi oraz oczywiście szybkością – zupełnie za darmo!

Ustawienia SEO dla każdej ze stron kontrolowane są za pomocą kilku zakładek, z których jedna używa kolorowej skali, aby pokazać dokładnie, jak blisko końca jesteś w przygotowaniu swoich postów pod przeglądarki. Dzięki tej skali możesz od razu zobaczyć, w którym miejscu musisz wykonać jakąś kluczową poprawkę (w przeciwieństwie do kilkunastu zbędnych i niejasnych zakładek w Yoast).

O ile interfejs jest przyjazny i idealny dla początkujących, SEO Framework wymaga minimalnej wiedzy (pierwszego doświadczenia) z zakresu SEO przy tworzeniu tytułów i opisów strony.

Wtyczka SEO Framework zaczęła swoją historię jako projekt społeczności WPMUDEV, ale ostatecznie została udostępniona za darmo. Dla omawianego pluginu istnieje kilka płatnych rozszerzeń (w rozsądnej cenie), ale pozytywną informacją będzie to, że istnieją też ich darmowe odpowiedniki. Nie wydaje się, by projekt ten był nastawiony tylko i wyłącznie pod zysk – a to kolejny ważny powód dlaczego mniej popularny SEO Framework znalazł w naszym zestawieniu 3 najlepszych wtyczek.

Sprawdź najszybszy na rynku hosting WordPress oraz hosting Ecommerce.

 

All-In-One SEO Pack (alternatywa)

All-In-One SEO jest największym konkurentem pluginu Yoast i jednocześnie kolejną doskonałą opcją dla tych, którzy chcą prawie kompletny zestaw SEO za darmo. W porównaniu do SEO Framework, All-In-One SEO oferuje setki przeróżnych opcji do lepszego pozycjonowania – znów pojawia się pytanie, czy początkujący bloger wykorzysta chociażby 1/10 z nich?

plugin all-in-one SEO

 

All-In-One SEO oferuje dodatkowe funkcje premium i wsparcie techniczne, a więc zamiast setek przeróżnych opcji, mamy ich jeszcze więcej! Dla jednych jest to ogromny plus, a dla drugich wielki minus. Cena wsparcia premium zaczyna się od $57 (213 zł) dla jednej witryny, ale dostępne są również inne pakiety – licencja biznesowa dla 10 witryn za $97 i nieograniczona ilość wspieranych stron za $419 rocznie.

Dla osób prowadzących sklep na WordPressie, jednym z głównych powodów, dla ktorych warto wybrać wersję premium, jest zaawansowana obsługa WooCoomerce. Pomimo wielu (w naszej opnii) niepotrzebnych funkcji, znajdziesz tam kilkanaście świetnych narzędzi, takich jak moduł SEO dla plików wideo, SEO kategorii i niestandardowych taksonomii.

 

Podsumowanie

SEO wydaje się nudne i skomplikowane, gdy nie posiadasz na swojej stronie odpowiednich narzędzi. Gdy jednak znajdziesz swoją ‘wymarzoną’ wtyczkę, będziesz żądny wiedzy i spędzisz z nią trochę czasu, okaże się że w sumie SEO jest czymś bardzo ciekawym!

Podsumowując nasze zestawienie 3 najlepszych pluginów SEO dla WordPressa. Jeśli jesteś początkujący i nie masz kompletnego pojęcia czym jest pozycjonowanie (search engine optimization), wybierz Yoast SEO. Jeżeli masz już pierwsze doświadczenia w branży, zależy Ci na szybkiej stronie i szukasz wtyczki SEO bez dziesiątek niejasnych funkcji, wybierz SEO Framework. Gdy natomiast jesteś maniakiem, zamierzasz zrobić każdą jedną rzecz samodzielnie i chcesz poświęcić na to kilka dni lub tygodni, zdecyduj się na All-In-One SEO Pack.

Nową wiedzę i umiejętności SEO warto testować na blogu! Jeśli jeszcze go nie masz, zobacz jak założyć bloga na WordPress.

 

 

 

Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, nie ukrywamy kosztów, a dodatkowo oferujemy najszybsze pakiety hostingowe na rynku. Uważasz, że to zwroty marketingowe? Sprawdź sam/a!

Jeśli nie będziesz zadowolony/a, zwrócimy Ci pieniądze.
Twoje strony i sklepy przeniesiemy za darmo!

Hosting WordPressHosting Magento

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej? Przejdź na stronę JCHost.pl.

Daj znać znajomym!